Naga Marketsrollercoaster do góry nogamiKolejny tydzień powoli dobiega końca. Bez wątpienia był to okres, w którym temat ceny Bitcoina był szeroko komentowany wśród uczestników tego rynku. Okazuje się bowiem, iż mimo poniedziałkowych wzrostów, środowa sesja przyniosła ze sobą nie lada wyprzedaż najstarszej z walut wirtualnych, w efekcie czego jej cena osunęła się w okolice 9 tys. USD. Warto przypomnieć, że zaledwie kilka dni wcześniej za BTC zapłacić trzeba było ponad 13 tys. USD.


Bitcoin zmierza w kierunku 13 tys. USD?

Analizując obecną sytuację techniczną na notowaniach Bitcoina zauważymy, że w wyniku ostatnich spadków rynek pokonał techniczne wsparcie w wysokości 9900 USD i mierzenia 61,8% korekty Fibonacciego i dotarł w rejon kolejnego, istotnego poziomu zbiegającego się z mierzeniem 78,6% korekty Fibo. Mimo, że strefa ta nie została precyzyjnie przetestowana, to w jej okolicy już w środę pojawiła się reakcja popytowa. W wyniku późniejszych wzrostów notowania cyfrowego złota wróciły powyżej psychologicznej bariery 10 tys. USD i jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, niewykluczone, że w kolejnych dniach rynek spróbuje po raz kolejny przetestować opór w wysokości ok. 13 tys. USD.

Ethereum w okolicy istotnego oporu

Równie interesująco, choć o wiele mniej optymistycznie wygląda także obecna sytuacja na notowaniach Ethereum. W tym konkretnym przypadku rynek osunął się w ostatnim czasie z poziomu 360 USD aż poniżej 200 USD.

Spoglądając na notowania ETH zauważymy, że dopiero w okolicy złotej proporcji tj. mierzenia 61,8% korekty Fibonacciego z wcześniejszego ruchu wzrostowego, w mijającym tygodniu pojawiła się reakcja popytowa.

Późniejsze wzrosty dotarły jednak jak dotąd jedynie w okolice ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu) w wysokości 230 USD. Jeżeli strefa ta zostanie trwale odrzucona, cena Ethereum mogłaby zaliczyć kolejną falę spadków.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.
 tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułCo nas czeka w nadchodzącym tygodniu: czy EBC utrzyma stopy procentowe bez zmian?
Następny artykułWzrost cen mieszkań w Polsce wyhamował, możliwe są spadki
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here