Naga MarketsBitcoin odrabia straty, cena kryptowaluty wróci w okolice 12 tys. dolarów?
BTC/USD z celem na 12 tys. dolarów?

W ostatnich dniach możemy obserwować wyraźne odreagowanie na rynku kryptowalut. Bitcoin odbił się dynamicznie od poziomu 10000 dolarów. A ruch na wyższe poziomy jest możliwy. Dobrze radzi sobie także Ethereum, gdzie również obserwujemy wyraźne odbicie po załamaniu z początku miesiąca.

Bitcoin wkrótce po 12 tys. dolarów?

Notowania głównej kryptowaluty – Bitcoina, znajdują się w ostatnim czasie w wyraźnym trendzie wzrostowym Po tym jak cały rynek krypto zaliczył spore tąpnięcie spowodowane paniką wywołaną koronawirusem, waluty cyfrowe zebrały się i zaczęły dynamiczne umocnienie.

Patrząc na wykres BTC/USD na interwale dziennym, notowania utrzymują się powyżej maksimów sprzed pandemii COVID-19. W ostatnim czasie, po tym jak na wykresie pojawiła się pro spadkowa formacja głowy z ramionami i doszło do cofnięcia, spadki wyhamowały na wysokości psychologicznego poziomu 10 000$, który również stanowił w przeszłości zarówno kluczowe wsparcie, jak i opór.

Zgodnie z klasycznymi założeniami analizy technicznej, tak długo jak kurs utrzymuje się powyżej wspomnianej bariery 10 tys. USD, obowiązuje trend wzrostowy. Aktualnie co prawda notowania nieznacznie spowolniły wzrost przy poziomie 11 tys. jednak biorąc pod uwagę długoterminowy trend, wydaje się, że prawdopodobieństwo leży po stronie kupujących i szybko powinniśmy zobaczyć atak na tegoroczne maksima przy 12200$.

Wykres Bitocina
BTC/USD interwał D1, xStation

Rynek kryptowalut powoli odradza się po ostatnich spadkach z początku miesiąca. W tym tygodniu główne kryptowaluty ustabilizowały się i odnotowały pewne wzrosty. Dominacja rynkowa Bitcoina wzrosła nieznacznie do 57,2%. Kapitalizacja wszystkich aktywów cyfrowych w obiegu wzrosła do 356 miliardów, podczas gdy średni dzienny wolumen obrotu wynosi 92 miliardy dolarów – napisali analitycy XTB

Patrząc z kolei na Ethereum – drugą najpopularniejsza kryptowalutę, również widać tendencję wzrostową. Co prawda w ostatnim czasie również mieliśmy tutaj do czynienia ze sporym cofnięciem jednak trend wzrostowy dalej obowiązuje.

Zobacz także: Bitcoin w tym roku po 36 000 USD? Sugerują dane giełdy Derbit

Przecena z jaką mieliśmy do czynienia na początku września wyhamowała na wysokości średniej EMA100, dlatego też tak długo jak notowania znajdują się powyżej, nie ma powodów do obaw. Najbliższy opór może stanowić poziom 435$, z kolei jego wybicie powinno otworzyć drogę do dalszej zwyżki.

Wykres Ethereum
ETH/USD interwał D1, xStation

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here