Naga MarketsBitcoiin spadaNotowania Bitcoina nie mogą zaliczyć mijającego tygodnia do udanych. Wskutek trwających od poniedziałku spadków, cena BTC osunęła się bowiem z ponad 11 500 USD aż poniżej 9 500 USD, gdzie w czwartek pojawiła się reakcja popytowa. Od tego czasu obserwujemy spokojne wzrosty. Czy będą one jednak w stanie wywindować cenę na jeszcze wyższe poziomy?


Bitcoin osunął się o ponad 23%

Spoglądając na notowania BTC zauważymy, że w wyniku ostatnich spadków, cena najstarszej z kryptowalut osunęła się o ponad 23% z 12 325 USD do zaledwie 9 467 USD. To właśnie w okolicy 9 400 USD w miniony czwartek pojawiła się większa reakcja popytowa, wskutek której powstała pro-wzrostowa świeca pin-bar sygnalizująca potencjalne odrzucenie tego wsparcia.

Od tego czasu obserwujemy spokojne wzrosty. Nie są one jednak zbyt dynamiczne, co świadczyć może o tym, iż tendencja ta jest jedynie korektą. Gdyby tak się stało, jako realny zasięg dla dalszej aprecjacji cen BTC wskazywać moglibyśmy rejon ostatnio pokonanego, lokalnego wsparcia w wysokości 11 tys. USD. Z pojawieniem się w jego okolicy reakcji podażowej przemawiać może także fakt, iż poziom ten zbiega się z mierzeniem 50% korekty Fibonacciego z ostatnich spadków.

Altcoiny idą w ślad za BTC

Analizując obecną sytuację na notowaniach całego rynku cyfrowych aktywów zauważymy, że na przestrzeni ostatnich 7 dni, niemal wszystkie projekty traciły na wartości. Spośród 100 największych pod względem kapitalizacji kryptowalut zyskiwało bowiem jedynie 19, z czego w przypadku 13 z nich, wzrosty te nie przekroczyły nawet 3%.

Zmienność rynku kryptowalut
Źródło: https://coinpaprika.com

Zdecydowanie lepiej wygląda 24-godzinowa zmienność. W tym przypadku wzrosty dostrzec można na aż 73 spośród 100 największych kryptowalut. Okazuje się więc, że cały rynek dość znacząco skorelowany jest w dalszym ciągu z notowaniami Bitcoina, którego wzrosty bądź spadki w znacznym stopniu determinują kierunek ruchu cen Altcoinów.

Ethereum testuje istotne wsparcie

Spoglądając na notowania Ethereum zauważymy, że wskutek ostatnich spadków, jego cena osunęła się aż w okolice 180 USD, gdzie w trakcie czwartkowej sesji pojawiła się reakcja popytowa. Trwałe odrzucenie tego poziomu mogłoby otworzyć drogę do ponownych wzrostów.

Jeżeli jednak obecnie testowanie wsparcie zostanie pokonane, należałoby się przygotować nawet na możliwość ponownego przetestowania okolic 83 USD.

Ripple najniżej od grudnia 2017 r.

Spoglądając na notowania Ripple zauważymy, że wskutek środowych spadków, cena XRP osunęła się poniżej technicznego wsparcia, docierając tym samym do najniższych poziomów od grudnia 2017 roku. Póki co, nie pojawiła się jeszcze żadna reakcja popytowa mogąca zanegować to wybicie. Niewykluczone więc, że w najbliższym czasie cena Ripple utrzymywać się będzie pod presją podaży.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułWeekendowy przegląd rynków – kurs funta (GBP) największym wygranym tygodnia
Następny artykułKurs funta największym wygranym tygodnia! Zyskuje także euro, frank i dolar
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here