Naga MarketsBitcoin: odpływy środków 7 tydzień z rzędu, najgorsza seria BTC od stycznia 2018 r.Pozytywna akcja cenowa w ostatnich tygodniach sprawiła, że łączna wartość produktów inwestycyjnych opartych o kryptowaluty znajdujące się pod zarządzaniem (AuM) osiągnęłą poziom 57,3 mld dol., najwyższy od połowy maja, wynika z najnowszego raportu firmy analitycznej CoinShares.

  • Solana, konkurent sieci Ethereum, odnotował w zeszłym tygodniu największy napływ środków spośród wszystkich aktywów cyfrowych, który wyniósł 7,1 mln dol.
  • Ethereum odnotowało niewielkie wpływy w wysokości 3,2 mln dol. w zeszłym tygodniu,
  • podobnie jak inne altcoiny, takie jak cardano, litecoin i polkadot, które odnotowały wpływy w wysokości odpowiednio 6,4 mln dol., 1,8 mln dol. i 1,1 mln dol.
  • Bitcoin odnotował siódmy z rzędu tydzień odpływów o łącznej wartości 2,8 mln dol.
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Kryptowaluty przyciągają kapitał inwestorów instytucjonalnych

Produkty inwestycyjne oparte na aktywach cyfrowych odnotowały napływ netto w wysokości 21 mln dol., pierwszy po 6 tygodniach z rzędu odpływów, co wskazuje na poprawę nastrojów inwestorów.Pozytywna akcja cenowa w ostatnich tygodniach sprawiła, że łączne aktywa pod zarządzaniem (AuM) osiągnęły poziom 57,3 mld dol., najwyższy od połowy maja.

Przepływy wśród dostawców produktów były zróżnicowane, niektórzy nadal odnotowywali odpływy w raportowanym tygodniu (zakończonym 20 sierpnia), podczas gdy inni zarówno w Ameryce Północnej, jak i w Europie odnotowywali napływy.

Zdaniem CoinShares wskazuje to na początek zmiany sentymentu do aktywów cyfrowych.

Tygodniowe przepływy kapitałowe w milionach dolarów. Źródło: CoinShares

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Solana z największymi zyskami, bitcoin nadal z odpływami

Solana, konkurent Ethereum oferujący elastyczną infrastrukturę i szybsze rozliczanie transakcji, odnotował w zeszłym tygodniu największy napływ środków ze wszystkich aktywów cyfrowych, który wyniósł 7,1 mln dol.

invest

– Ethereum odnotowało niewielkie wpływy w wysokości 3,2 mln dol., podobnie jak inne altcoiny – komentuje CoinShares.

Jak widać w poniższej tabeli, obok solany wyróżniały się również token cardano (ADA), który zgromadził 6,4 mln dol. w napływach netto.

Przepływy z podziałem na dostawców i aktywa w milionach dolarów. Źródło: CoinShares

Bitcoin odnotował 7. z rzędu tydzień odpływów o łącznej wartości 2,8 mln dol., dorównując tym samym serii obserwowanej w styczniu 2018 r. Chociaż może to sugerować, że nastroje pozostają negatywne, maskuje to bardzo mieszane przepływy między dostawcami, podsumowuje CoinShares.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here