Naga MarketsBitcoin: Odpływ BTC z giełd kryptowalut wzrósł do 100 tys. miesięcznieOdpływy bitcoina (BTC) ze scentralizowanych giełd wzrosły do najwyższego poziomu od początku roku, z około 40 000 BTC wycofanych w przeciągu zaledwie ostatnich siedmiu dni. Według raportu The Week On-Chain przygotowanego przez firmę analityczną Glassnode, odpływy BTC przyspieszyły do pułapu przekraczającego 100 000 BTC miesięcznie po raz trzeci od września 2019 roku.

  • Platforma szacuje, że zaledwie 13,2% znajdujących się w obiegu BTC jest obecnie przechowywanych na giełdach – to nowy dołek dla 2021 r.
  • Wskaźnik żywotności bitcoina wskazuje na fazę akumulacji wśród inwestorów
  • Tak spore odpływy z platform handlowych sugerują, że inwestorzy w długim terminie liczą na aprecjację najstarszej kryptowaluty
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Kryptowaluty. Inwestorzy nie chcą trzymać bitcoina (BTC) na tradycyjnych giełdach

Odpływy wzrosły do prawie 150 000 BTC miesięcznie pod koniec kwietnia 2020 r. po gwałtownym krachu znanym jako „Czarny Czwartek”, w którym ceny kryptowalut spadły o ponad 50% w mniej niż dwa dni po tym, jak ówczesny prezydent USA Trump ogłosił zakaz podróży między Europą a Stanami Zjednoczonymi w marcu, gdy pandemia koronawirusa nasiliła się po raz pierwszy w skali globalnej. Pomimo agresywnego krachu, BTC odbił się o 150% do końca maja 2020 r., napędzając silną akumulację.Odpływy ponownie zbliżyły się do 150 000 BTC miesięcznie w listopadzie 2020 r., gdy bitcoin gwałtownie wzrósł, testując rekordową wówczas cenę 20 000 dol., aby w następnym miesiącu osiągnąć nowe maksima.

Glassnode zauważa rozbieżne trendy między Coinbase i Binance przez większość 2021 roku, przy czym Coinbase doświadczył znacznych odpływów, podczas gdy Binance był największym odbiorcą BTC netto. Jednak rezerwy Binance zaczynają się teraz kurczyć, z 37 500 BTC (o wartości około 1,5 miliarda dolarów) opuszczających giełdę w ciągu ostatniego tygodnia.

Salda Coinbase w czerwcu utrzymywały się na stałym poziomie. Podczas gdy giełda otrzymała 30 000 BTC w połowie lipca, 31 000 BTC zostało wycofane z platformy w zeszłym tygodniu.

– Stanowi to prawie pełne cofnięcie znaczącego wolumenu napływu obserwowanego podczas majowej wyprzedaży – zauważono w raporcie.

Zmiana pozycji netto na giełdach BTC. Źródło: Glassnode

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

invest

Wskaźnik żywotności bitcoina wskazuje na okres akumulacji

Patrząc na nastroje makroekonomiczne, dostawca danych analitycznych on-chain odnosi się natomiast do swojego wskaźnika żywotności BTC, identyfikując trend akumulacyjny.

Wskaźnik mierzący stosunek sumy dni monet zniszczonych do sumy wszystkich dni monet kiedykolwiek stworzonych, wskazuje na szeroki trend akumulacji po majowej natychmiastowej wyprzedaży.

Wykres BTC Liveliness. Źródło: Glassnode

– Wygląda na to, że HODL-owanie i akumulacja jest najbardziej prawdopodobnym dominującym trendem na rynku on-chain – podsumowuje raport.

Autor poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here