bitcoin płonieNa dzisiejszą informację o możliwym wstrzymaniu listowania kryptowaluty Tether, cena popularnej kryptowaluty zareagowała silnymi wzrostami. Bitcoin (BTC) odnotował w ciągu ostatnich godzin wzrost o ok. 5% i obecnie cena oscyluje w okolicach 6400 USD. Jednak w ciągu tygodnia cena spadła o prawie 4 procent z poziomu około 6600 USD. Kapitalizacja rynkowa Bitcoina to obecnie 115 953 253 548 USD. Z kolei łączny wolumen transakcyjny z 24 godzin wyniósł 6 386 438 875 USD.


Analiza wykresu tygodniowego

Pomimo zwiększonej zmienności dnia dzisiejszego, na interwale W1 w dalszym ciągu brak rozstrzygnięcia. Cena pozostaje pomiędzy dwoma kluczowymi poziomami: wsparcie w okolicach 6000 USD (dołek 5775 USD) oraz opór 7400 USD. Silne wybicie któregoś z tym poziomów powinno zdeterminować stronę dominującą do kontynuowania trendu zgodnego z break-outem.Powrót do wzrostów będzie możliwy dopiero po przebiciu 8477 USD, co będzie oznaczało utworzenie istotnego nowego szczytu na interwale tygodniowym. Jeszcze wyżej znajduje się opór w okolicach 9775 USD. To w połączeniu psychologicznego poziomu 10 000 USD będzie stanowiło silną zaporę cenową. Z drugiej strony wybicie dołem może doprowadzić do silnej przeceny Bitcoina. Wsparcie w rejonie 6000 USD stanowi istotną strefę wolumenową, która zatrzymuje dalsze spadki BTC od ponad ośmiu miesięcy. Kolejne wsparcia to ważny poziom ~5000 USD oraz ~3000 USD, gdzie również znajduje się ważna strefa wolumenowa.

Bitcoin odnotowuje silny wzrost. Co dalej?

Analiza wykresu dziennego

Na interwale D1 poza ww. poziomami ukazuje się opór 6950 USD. Widoczny jest również układ trójkąta, którego wybicie może doprowadzić do zwiększonej zmienności.

Bitcoin odnotowuje silny wzrost. Co dalej?

Analiza wykresu jednogodzinnego

Nocna wyprzedaż na zwiększonym wolumenie została całkowicie zniesiona przez poranne wzrosty. Strefa wolumenowa, która została zaznaczona na wykresie zielonym kolorem stanowi intraday’owe wsparcie dla notowań BTC, tworząc ze zniesieniem 50% Fibo konfluencję.Profil rynkowy również wskazuje na zgromadzenie zwiększonej ilości wolumenu na tym poziomie, co zwiększa wagę układu. SILNE przebicie poniżej strefy i zniesienia 61,8% powinno doprowadzić cenę przynajmniej do najbliższego dołka. W przypadku wybronienia strefy, cena powinna kontynuować wzrosty do 6950 USD.

Bitcoin odnotowuje silny wzrost. Co dalej?

Całkowita kapitalizacja rynkowa wszystkich kryptowalut wynosi na chwilę obecną 213 999 099 792 USD. Natomiast wolumen z ostatnich 24 godzin to 19 636 513 254 USD Przyszłość cenowa BTC będzie z pewnością zależna od decyzji SEC w sprawie ETFów bitcoinowych. Warto zauważyć, że ostatnie spadki na rynku kryptowalut nastąpiły w podobnym czasie jak mocny spadek dolara.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here