Naga MarketsDyrektor generalny Real Vision Group, Raoul Pal, zauważa kolejny prowzrostowy sygnał na rynku bitcoina. Złoto “załamuje się”, choć kryptowaluta umacnia się powyżej 13 000 USD.

  • Pal uważa, że bitcoin zaczyna odrywać się od złota.
  • Czy wkrótce kryptowaluta na dobre oderwie się od wycen tradycyjnych aktywów?

Raoul Pal: złoto traci, ale bitcoin rośnie

Dyrektor generalny Real Vision, Raoul Pal, powiedział, że złoto słabnie na tle BTC. Jeśli dominująca kryptowaluta nadal będzie nabierać rozpędu na wykresie, a złoto nie, będzie to oznaczało, że BTC oderwało się od tradycyjnych aktywów

Te artykuły również Cię zainteresują
W ciągu ostatniego miesiąca cena bitcoina wzrosła o 30,36 proc. w stosunku do dolara amerykańskiego, z 10 136 do 13 217 USD. W tym samym okresie złoto zyskało około 2,25 proc., z 1 863 do 1 903 USD. Widać więc, że kryptowaluta rośnie nieproporcjonalnie mocniej niż kruszec.

Dlaczego BTC rośnie?

Dlaczego jednak BTC rośnie na wykresie? Po pierwsze, chodzi o ogłoszenie przez PayPal startu nowej usługi, która umożliwi płacenie za zakupy w BTC i innych czołowych kryptowalutach. Po drugie, popyt na BTC ze strony instytucji stale rośnie. Do takiego zakupu przyznały się już np. firmy Square, MicroStrategy i Stone Ridge.

Poza tym sytuacja wygląda dobrze od strony technicznej. W szczególności po przebiciu poziomu 12 000 USD wolumen na rynku bitcoina gwałtownie wzrósł. W rezultacie BTC zaczęło osiągać na wykresie lepsze wyniki niż większość aktywów.

Następną rzeczą, której się spodziewam, jest załamanie się korelacji między BTC a dolarem oraz BTC i akcjami – prognozuje Pal.

W krótszej perspektywie analitycy techniczni z rynku kryptowalut twierdzą jednak, że bitcoin “stoi w obliczu kryzysu tożsamości”. Kurs musi zdecydowanie oderwać się od wycen tradycyjnych rynków. Co stanie się potem? Jeżeli do tego dojdzie, możemy liczyć na nową bańkę spekulacyjną, którą napędzi dodruk dolarów i euro, jaki obserwujemy.

Z kole Max Keiser jest zdania, że wiele zależy teraz od wyniku wyborów w USA. Jeśli te wygra Joe Biden, kurs BTC szybko wystrzeli. Jeżeli sukces odniesie Trump, na hossę możemy poczekać dłużej.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here