Naga MarketsBitcoin oderwał się od S&P 500? Kryptowaluta rosła, gdy akcje spadałyCoraz większa liczba handlowców na rynku kryptowalut wyraża swoje optymistyczne nastawienie w stosunku do bitcoina. Warto zauważyć, że BTC wzrosło ostatnio w czasie, gdy trwała wyprzedaż na S&P 500 (SPX). Wskazuje to na to, że korelacja kryptowalut z tradycyjnymi rynkami może dobiegać końca.

  • Bitcoin urósł na wykresie, gdy trwała korekta na S&P 500.
  • Czy oznacza to, że kryptowaluta oderwała się od tradycyjnych rynków?

Bitcoin rośnie, S&P 500 spada

W poniedziałek główna kryptowaluta wzrosła do 11 835 USD, co oznacza wzrost o 3,4 proc., podczas gdy S&P 500 spadło o 1,63 proc.. Na sprawę zwrócił uwagę dziennikarz Holger Zschaepitz, który powiedział swoim 140 000 obserwującym na Twitterze, że bitcoin „jawi się jako względna oaza spokoju”.

Bitcoin rośnie do prawie 12 000 USD, podczas gdy akcje spadają – zauważył.

Dodał, że fani kryptowalut “uważnie obserwują poziom 12 000 USD jako główną przeszkodę do pokonania, zanim będą mogli rozpocząć większy rajd.”

BTC a giełda

Pozorne oddzielenie się BTC od S&P 500 jest bacznie obserwowane przez handlowców na rynku kryptowalut. Analityk Credible Crypto twierdzi, że poniedziałkowa akcja cenowa daje „posmak” tego, jak BTC i SPX będą poruszać się w przeciwnych kierunkach w nadchodzących latach.

 

W międzyczasie wybitny analityk The Crypto Dog przekazał, że bitcoin wydaje się być gotowy do gwałtownego wzrostu ceny. Sugeruje, że BTC może za jakiś czas kosztować 200 000 USD.

Krótkoterminowo pesymistą jest za to TraderXO, który uważa, że ​​bitcoin spadnie jeszcze w okolice oporu 10 800 USD.

 

Z kolei dane z platformy Crypto Insights CoinMetrics pokazują, że korelacja między bitcoinem a indeksem S&P 500 rosła przez większość 2020 r. Jednak od września zaczęła spadać.

Dziś za 1 BTC płaci się zaś 12 173 USD, co przekłada się na 3 proc. wzrostu w skali 24 h i aż ponad 6 proc. w ciągu 7 dni. Z kolei za 1 ETH na giełdach należy uiścić już 378 USD, czyli tyle samo co wczoraj. Ether gorzej radzi sobie w skali tygodniowej. Siedem dni temu był droższy o ok. 1 proc.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here