Naga MarketsBitcoin oddala się od szczytów. Czy spadki BTC zatrzymają się na wsparciu 34 tys. dol.?W minionym tygodniu bitcoin tracił ponad 6%, co było pierwszym tygodniowym spadkiem od początku grudnia ubiegłego roku. W weekend kurs BTC oddalił się od okrągłego poziomu 40 tysięcy dolarów, a analitycy zastanawiają się czy strefa wsparcia 34 tysięcy dolarów (pokrywająca się z dołkami z 11-13 stycznia) będzie w stanie ponownie zatrzymać niedźwiedzią korektę.

  • Skromne spadki w minionym tygodniu notowała również druga pod względem kapitalizacji kryptowaluta, a mianowicie ETH. Ether osuwał się o niespełna 2%, nadal utrzymuje jednak wsparcie 1200 dol.
  • W poniedziałek większość rynku kryptowalutowego notuje skromne wzrosty, a kapitalizacja rośnie o 3% wynosząc ponad jeden bilion dol.
  • W gronie 20 największych kryptowalut najlepiej radzą sobie Chainlink oraz Binance Coin rosnące kolejno o 11,4% oraz 10,3% w przeciągu ostatnich 24 godzin

Bitcoin oddala się coraz bardziej od poziomu 40 tys. dol., co może oznaczać więcej strat na początku nowego tygodnia, w oparciu o najnowsze analizy strategów z JPMorgan Chase & Co.

Te artykuły również Cię zainteresują
Kryptowaluta może ucierpieć przez panikę inwestorów podążających za trendem, chyba że wkrótce powróci powyżej psychologicznego pułapu, twierdzą analitycy instytucji. Wzorzec popytu na kontrakty terminowe na Bitcoin i Bitcoin Trust od Grayscale o wartości 22,9 mld dolarów pomoże określić najbliższe perspektywy.

Przepływ do Grayscale Bitcoin Trust prawdopodobnie będzie musiał utrzymać swoje 100 milionów dolarów dziennie w ciągu najbliższych dni i tygodni, aby taki przełom nastąpił – komentował JPMorgan.

Inwestorzy poszukujący wskazówek na temat apetytu inwestorów na ryzyko byli świadkami wybicia poziomu 42 tys. dol. i następnie zjazdu o 12% w pierwszej połowie miesiąca. Obserwowany niemal nieprzerwanie od marca boom kryptowalutowy jest ucieleśnieniem porywu na rynkach finansowych, które są pełne bodźców do walki ze skutkami pandemii, a także obaw, że niektóre z zysków mogą okazać się nietrwałe.

Kup Bitcoin i inne cyfrowe waluty za pośrednictwem giełdy numer 1 w Polsce. Skorzystaj z szybkich wpłat i wypłat, dołączając do grona ponad 800 tys. użytkowników
SPRAWDŹ NAS

Analitycy JPMorgan rysują na wykresie formację flagi, której wybicie dołem miałoby otworzyć drogę do 50-okresowej średniej ruchomej. 50 EMA wypada obecnie na wysokości poziomu 28 tys. dol. Wybicie zakresu flagi oznaczałoby jednak również pokonanie dolnego ograniczenia styczniowej konsolidacji, która już w zeszłym tygodniu skutecznie blokowała silniejsze spadki. W tym momencie więc najistotniejsze wydaje się zachowanie ceny na wysokości poziomu 34 tys. dol.

Bitcoin na wykresie technicznym. JPMorgan zwraca uwagę na formację flagi. Źródło: Tradingview.com

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułO wykresach ani słowa: GBP/USD, EUR/GBP, CHF/JPY
Następny artykułBrexit: czołowi finansiści opuszczają Londyn i przenoszą się do Europy
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here