Naga MarketsBitcoin odbił od dołka. BTC czeka na wygaśnięcie 1,2 mld dol. w opcjach kryptowalutowychBitcoin (BTC) całkowicie odreagował wtorkowe spadki, w ramach których cena osuwała się do poziomu wsparcia 53 tys. dol. W środę notowania odrabiały ponad 8% strat i rosły o około 4 tysiące dol. testując poziom 57,6 tys. dol. Aprecjacja uwolniła byki od negatywnej presji na rynku opcji, gdzie 7 maja wygasają kontrakty warte 3500 BTC.

  • Cały rynek kryptowalut rośnie w czwartek o prawie 5%, a jego wartość wynosi obecnie 2,28 bln dol.
  • Ciągłe spada też dominacja bitcoina, która w tym momencie wynosi mniej niż 47% udziału w łącznej kapitalizacji
  • Drugi co do wielkości ether (ETH) po osiągnięciu historycznych maksimów w środę, porusza się poniżej poziomu 3500 dol.

Bitcoin w górę i w dół. Odruch kolanowy na rynku BTC/USD

Notowania bitcoina od początku maja konsolidują poniżej oporu 58 tys. dol., który skutecznie blokuje mocniejsze wzrosty. W trakcie wtorkowej sesji, kiedy dolar amerykański wspinał się na dwutygodniowe maksima, kurs BTC/USD zanotował silniejszą jednodniową korektę i spadał o 7% testując okolice 53 tys. dol. Jednak sesja środowa przyniosła niemal natychmiastowy „odruch kolanowy” i bitcoin odrabiał straty z nawiązką rosnąc o ponad 8% i powracając nad pułap 57 tys. dol.

Te artykuły również Cię zainteresują
Środowe szybkie ożywienie mogło być częściowo napędzane przez wiadomość, że New Digital Investment Group (NYDIG) rozpoczął współpracę z Fidelity National Information Services (FIS), aby stworzyć ramy dla amerykańskich banków pozwalając im zaoferować handel kryptowalutami w przyszłym roku. Patrick Sells, szef rozwiązań bankowych w NYDIG powiedział CNBC, że kilka banków już zgłosiło się do programu.

Bitcoin na wykresie dziennym. Źródło: Tradingview.com

Co więcej, badanie Mastercard wykazało, że 40% z 15 500 ankietowanych zamierza używać kryptowalut do płatności w ciągu najbliższych 12 miesięcy. Dodatkowo podano, że 77% millenialsów jest zainteresowanych dowiedzeniem się więcej o kryptowalucie.

Niezależnie od przyczyny stojącej za ostatnim odbiciem ceny bitcoina, byki są teraz w znacznie lepszej pozycji przed wygaśnięciem opcji w piątek 7 maja.

Kup Bitcoin i inne cyfrowe waluty za pośrednictwem giełdy numer 1 w Polsce. Skorzystaj z szybkich wpłat i wypłat, dołączając do grona ponad 800 tys. użytkowników
SPRAWDŹ NAS

Byki mają 100 milionów przewagi na rynku opcji przy cenie 57 tys. dol.

Nabywcy kontraktów opcyjnych płacą premię z góry i tym samym nie ponoszą ryzyka przymusowej likwidacji. Z drugiej strony, opcja call (kupna) zapewnia swojemu nabywcy ochronę przed wzrostem ceny, a opcja put (sprzedaży) przed spadkiem. Oznacza to, że inwestorzy dążący do strategii neutralnych będą zazwyczaj polegać na opcjach sprzedaży. Z drugiej strony, opcje kupna są częściej używane dla byczych pozycji.

Zagregowana ilość pozycji call i put na BTC wygasających 7 maja. Źródło: Bybt.

Analitycy mogliby zignorować piątkowe wygasanie opcji BTC, ponieważ stosunek put do call jest płaski. Oznacza to, że ilość kontraktów otwartych po jednej i drugiej stronie rynku jest zrównoważona. Jednakże, opcje te wygasną za mniej niż dobę powodując, że wezwania cenowe dla 65 tys. dol. (i wyżej). staną się bezwartościowe.

Opcje put, prawo do sprzedaży bitcoina po cenie 48 000 dol. w piątek, są również bezwartościowe przy obecnych cenach. Aby poprawnie zinterpretować potencjalny wpływ wygaśnięcia 7 maja, analitycy muszą wykluczyć pozycje, które są zbyt daleko od obecnej ceny.

invest

Opcje call (kupna) do 60 tys. dol. zawierają łącznie 4950 kontraktów (285 milionów dolarów), a jeśli cena bitcoina osiągnie 7 maja poziom 64 tys. dol., kolejne 1620 kontraktów zwiększy otwarte zainteresowanie opcjami call o 93 miliony.

Alternatywnie, spadkowe opcje put sumują się do 3150 kontraktów dla ceny 54 000 dol. Obecnie ich otwarte zainteresowanie wynosi 181 mln dol. i zostałoby zwiększone o 2800 kontraktów do poziomu 50 tys. dol.. Ten poziom zwiększyłby otwarte zainteresowanie opcjami put o 161 mln dol.

Chociaż byki mają 104 miliony dolarów przewagi przed piątkowym wygaśnięciem, liczba ta zostałaby znacznie zmniejszona na każdym poziomie poniżej 60 tys. dol. dolarów. Jak widać na wykresie, najwięcej opcji kupna (1680 kontraktów) zostało wystawionych bowiem właśnie na tym poziomie.

Niedźwiedzie mają zatem motywację do tłumienia cen poniżej obecnych oporów. Przynajmniej do piątkowego poranka, 7 maja.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here