Naga Markets

Mimo drugiej z rzędu podwyżki stóp proc. przez amerykańską Rezerwę Federalną (Fed) o 75 pb. i zapowiedzi możliwego podobnego działania podczas wrześniowego posiedzenia Federalnego Komitetu ds. Operacji Otwartego Rynku (FOMC), rentowność amerykańskich obligacji skarbowych spadła wraz z kursem dolara, a akcje i kryptowaluty odbiły w środę wieczorem. 

  • Bitcoin odbił po decyzji monetarnej FOMC 
  • Wiele wskazuje na to, że najgorsze już za nami
  • Chcesz handlować kryptowalutami na czołowej giełdzie kryptowalut? Sprawdź ofertę KuCoin – platformy, której zaufały miliony użytkowników na całym świecie

Bitcoin w górę mimo podwyżki stóp proc. Fed

Reakcja rynku na ubiegłotygodniowe posiedzenie Rezerwy Federalnej wskazywać może więc, że inwestorzy nie obawiają się, by agresywne zacieśnianie polityki monetarnej miało w dalszym ciągu ciążyć na notowaniach aktywów ryzykownych jakimi bez wątpienia są akcje i kryptowaluty. Okazuje się bowiem, że mimo wskazania przez Fed, iż we wrześniu dojść może do trzeciej z rzędu podwyżki stóp proc. o 75 punktów bazowych, realne szanse na taki ruch mogą powoli topnieć wraz z pojawianiem się sygnałów wskazujących na pewne spowolnienie amerykańskiej gospodarki. 

Sam prezes Fed Jerome Powell wskazał nawet, że bank będzie ustalał politykę pieniężną na każdym spotkaniu, a nie, jak to robił ostatnio, gdy dawał wyraźne wskazówki co do wielkości kolejnej podwyżki.

– Chociaż kolejna niezwykle duża podwyżka mogłaby być odpowiednia na naszym następnym posiedzeniu, będzie to zależało od danych, które pojawią się do tego czasu – powiedział Powell podczas konferencji prasowej dodając, że instytucja zwolni w pewnym momencie tempo podwyżek stóp proc. 

To właśnie te komentarze przyczyniły się do wyraźnego odbicia obserwowanego w drugiej połowie minionego tygodnia na rynku kryptowalut. 

Fakt ten sprawił, że na przestrzeni ostatnich dni za Bitcoina znów zapłacić trzeba było ponad 24 tysiące USD.

AVA Trade

Na uwagę zasługuje jednak fakt, iż zwyżka ta zatrzymała się w okolicy górnego ograniczenia trwającego już od połowy czerwca bieżącego roku równoległego kanału wzrostowego, gdzie już pod koniec tygodnia pojawiła się pierwsza reakcja podażowa.

Jeżeli więc opór ten zostanie odrzucony, notowania BTC mogłyby osunąć się w okolice 21 tysięcy USD, gdzie przebiega linia tendencji wzrostowej będąca dolnym ograniczeniem wspomnianej formacji.


Jeżeli odcinek Ci się podobał i chciałbyś aby Arek w przyszłym tygodniu przeanalizowali dla Ciebie jakiś wybrany projekt, daj nam proszę znać w komentarzu pod ostatnim odcinkiem na YouTube (tutaj).

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs eurocash | cena akcji lotos | bitcoin spekulacje | kursy walut forex | mercator akcje | kurs pekao | amica akcje wykres | cena akcji dom development |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułGrupa TORPOL dywersyfikuje portfel zleceń. Umowa z PGNiG na rozbudowę Kopalni Ropy Naftowej i Gazu Ziemnego Lubiatów
Następny artykułWig20 zyskuje 0,3% po 7 godzinach poniedziałkowej sesji. Analiza notowań: WIG-BANKI: PKOBP, PEKAO, ALIOR, INGBSK
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Redaktor naczelny Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019 oraz Analityk Roku 2017, 2018 oraz 2021. To także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport, który za swoje analizy został wyróżniony statuetką Nexusa w kat. Analityk Roku 2019.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here