Naga MarketsBitcoin odbija o poand 50%. Wzrost ceny BTC umacnia kurs Ethereum, EOS i TezosNotowania Bitcoina mają za sobą bardzo udany poniedziałek, kiedy zyskiwały 8,5% i wybijały bardzo mocno strefę oporu pokrywającą się z minimami z przełomu roku oraz psychologiczną barierą 7 tysięcy dolarów. Jednocześnie kurs BTC zamykał się nad 50-okresową średnią ruchomą pierwszy raz od miesiąca, we wtorek testując poziomy tuż pod 7500 dolarów. Ostatecznie 7 kwietnia przynosi skromną korektę, jednak na rynku altcoinów widać silne, dwucyfrowe ruchy w ujęciu ostatniej doby. Najmocniej zyskuję Ethereum, EOS i Tezos.


Bitcoin oficjalnie wybija konsolidację. Co dalej z kursem BTC?

Dotychczasowy scenariusz zakładał, że Bitcoin będzie poruszał się w górę i w dół w przedziale konsolidacji pomiędzy 4800-5000 i 6800-7000 dolarów. Jako, że strefa została jednak dynamicznie wybita, kurs BTC otwiera sobie drogę do dalszych wzrostów, między innymi w okolice 7800 dolarów, gdzie przebiega ważna strefa wsparcia z września i października ubiegłego roku oraz strefa oporu z grudnia. Kurs BTC znajduje się obecnie w zakresie ruchu bocznego, który był obserwowany w ostatnim miesiącu 2020, zanim nie wybił okolic 7800-8000 zmierzając w kierunku poziomu 10 tysięcy dolarów.

Bitcoin rósł w poniedziałek o 8,5% i obecnie celuje w poziom 7800 dolarów. Źródło: Tradingview.com

Najstarsza z kryptowalut rośnie już o ponad 50% od dołków rozrysowanych 12 marca i jeżeli uda się jej pokonać kolejny, lokalny opór, wtedy czeka ją test 200-okresowej średniej ruchomej oraz okrągłego pułapu 8 tysięcy dolarów, Powyżej widać już jednak tylko i wyłącznie psychologiczną barierę 10 tysięcy dolarów, która w tym momencie jest docelowym poziomem dalszych wzrostów.

Kup Bitcoin i inne cyfrowe waluty za pośrednictwem giełdy numer 1 w Polsce. Skorzystaj z szybkich wpłat i wypłat, dołączając do grona ponad 800 tys. użytkowników
SPRAWDŹ NAS

Ethereum w górę o ponad 14%. EOS, Tezos i Chainlink również z dwucyfrowymi wzrostami

Pozytywne nastroje widoczne na amerykańskim rynku giełdowym udzielają się również kryptowalutom. W efekcie, łączna kapitalizacja całego rynku wzrasta o niemal 5,3% i pokonuje poziom 210 miliardów, dodając do swojej wartość 11 miliardów w przeciągu doby.

W skali ostatnich 24 godzin najbardziej wyróżniał się token sieci Ethereum, zyskując ponad 14% i wybijając poziom 170 dolarów. Dwucyfrowe wzrosty notowały również EOS, Tezos i Chainlink zyskujące w okolicach 12%. Trzecia pod względem kapitalizacji kryptowaluta XRP (sieć Ripple) rosła natomiast o ponad 7% podchodząc w okolice ważnego oporu na wysokości 0,2 dolarów.

Coin360.com
Coin360.com

Wracając do umocnień ETH, poniedziałkowy ruch był najsilniejszym od 13 marca, pozwalając wybić opór wyznaczany przez minima rysowane we wrześniu i październiku ubiegłego roku (oraz jednocześnie 50 EMA). Kolejna psychologiczna bariera to poziom 200 dolarów za jednego ETH.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKurs dolara AUD przewodzi G10 po RBA, a USD traci
Następny artykułPoranek z rynkami – waluty, Bitcoin, surowce, DAX oraz metale 07.04.2020 [WIDEO]
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here