Naga MarketsBitcoin od początku skazany był na sukces, twierdzi CSO Blockstream
Samson Mow, CSO Blockstream

Samson Mow, CSO Blockstream, udzielił wywiadu CoinMarketCap. Mówi, że był byczo nastawiony w stosunku do BTC od samego początku, gdy tylko dowiedział się o kryptowalutach.

  • Mow twierdzi, że wierzył w sukces BTC od pierwszego dnia, gdy dowiedział się o kryptowalucie.
  • Wspomniał też o Elonie Musku. Twierdzi, że szef Tesli ma sporo BTC.

Elon Musk ma dużo BTC

W czasie wywiadu pojawił się temat Elona Muska, który często wypowiada się o BTC, ale twierdzi, że sam nie inwestuje w cyfrowe waluty. Mow jest zdania, że jest inaczej.

Elon ma bitcoiny. Mówi tylko, że ma tylko 0,25, w celu ochrony swojego bezpieczeństwa – twierdzi CSO Blockstream.

Koronawirus wiele zmieni

Zapytany o to, jak pandemia koronawiusa zmienia postrzeganie kryptowalut, biznesmen stwierdził, że wszystko to może wzmocnić pozycję cyfrowych walut.

Nie sądzę, by wirus naprawdę sprawiał, że ​​ludzie używają kryptowalut, ale cała sytuacja makro zdecydowanie zaczyna otwierać ludziom oczy na to, czym tak naprawdę są pieniądze. Co więcej, sytuacja dot. koronawirusa rozpoczęła niejako wojnę z gotówkę – lub przyspieszyła wojnę z gotówkę – ponieważ nikt nie chce już dotykać gotówki. Chodzi o bezdotykowe płatności zbliżeniowe. Oznacza to ogólnie mniej prywatności, ponieważ ludzie będą korzystać z kart kredytowych zamiast gotówki – powiedział.

On sam widzi w tym niejako szansę dla kryptowalut. Zresztą twierdzi, że wierzył w sukces BTC pod samego początku

Zawsze byłem bardzo byczo nastawiony w kontekście bitcoinów, od pierwszego dnia – twierdzi. – Jedna rzecz się zmieniła. (…) myślałem, że duże bloki są dobre, i że powinniśmy ulepszyć [sieć], zrobić rozwidlenie [łańcucha] i powiększyć bloki. Ale potem bardzo szybko nauczyłem się, że to nie tak działa. Bitcoin opiera się na regułach konsensusu i każdy musi przestrzegać tych zasad konsensusu: w przeciwnym razie nie ma znaczenia, czy ktokolwiek może to zmienić – dodał.

Autor poleca też: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here