Naga MarketsMariusz Sperczyński, założyciel bitSecurities
Mariusz Sperczyński, założyciel bitSecurities, o obawach związanych z rynkiem kryptowalut

Gdy ponad dziesięć lat temu upubliczniono whitepaper kryptowaluty Bitcoin, na rynku pojawili się sympatycy rewolucyjnej technologii, którzy liczyli, że ta pozwoli zmienićotaczający ich świat. W momencie gdy kryptowaluty trafiają coraz wyraźniej do głównego nurtu, idea przyświecająca im oraz technologii Blockchain zaczyna coraz częściej ustępować miejsca chęci szybkiego zysku, twierdzi Mariusz Sperczyński, polski ekspert ds. rynku kryptowalutowego i założyciel przedsiębiorstwa zajmującego się tokenizacją aktywów.


Bitcoin i Blockchain – dla jednych rewolucja dla innych łatwy i szybki zysk

Gościem Roberta Wojciechowskiego, prezesa Izby Gospodarczej Blockchain i Nowych Technologii (IGBiNT) na antenie Comparic24.tv był Mariusz Sperczyński, założyciel bitSecurities, przedsiębiorstwa zajmującego się między innymi tokenizacją aktywów finansowych. Jego zdaniem rosnąca świadomość i adopcja kryptowalut z jednej strony cieszy, coraz więcej osób dowiaduje się bowiem czy jest Blockchain i Bitcoin, z drugiej strony przyciąga do rynku coraz więcej ludzi pozbawionych merytoryki, szukających jak najszybszego oraz najprostszego sposobu na zarobek, co ostatecznie może działać destrukcyjnie na cały rynek:

„Powszechna adopcja kryptowalut w świadomości ludzi, pojawianie się nagłówkowych dotyczących Bitcoina na pierwszych stronach gazet powoduje, że w środowisku pojawiają się osoby próbujące wykorzystać kryptowaluty i Blockchain do prowadzenia szybkich i prostych biznesów, wykorzystując obecną modę. Niepokojący jest fakt, że zaczynamy wchodzić w mainstream idei wykorzystania kryptowalut, w którym przestaje się liczyć merytoryka i główne założenia ideologii cyfrowych aktywów na rzecz generowania szybkich zwrotów z inwestycji” – komentuje Mariusz Sperczyński z bitSecurities.

Cały zapis rozmowy Roberta Wojciechowskiego z Mariuszem Sperczyńskim dostępny jest poniżej:


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Rewolucja kryptowalutowa zjada swoich ojców

„Podobnie jak każda inna rewolucja, również rewolucja blockchainowa, kryptowalutowa zjada swoich ojców. Wchodzi nowa fala ludzi, którzy tak naprawdę nie mają zbyt wiele wspólnego z ideą oraz zamysłami kryptowalutymi, z którymi się nie utożsamiają. Zamiast tego próbują traktować Blockchain typowo narzędziowo w celu realizacji swoich celów biznesowych” – komentuje Sperczyński.

Zdaniem gościa Comparic24.tv sytuacja ta zaczyna stawać się mocniej niepokojąca, w momencie gdy społeczeność kryptowalutowa zacznie ufać głównie fantastom obiecującym bardzo szybkie zyski, przy niewielkim nakładzie pracy i możliwość zmiany obecnie funkcjonujących systemów informatycznych oraz świadomości ludzi w krótkim okresie czasu.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here