Naga MarketsTrend wzrostowy na BTCNotowania Bitcoina na luksemburskiej giełdzie Bitstamp będącej benchmarkiem cenowym dla europejskich traderów ponownie zamarły. Tym razem spadek zmienności widać tuż pod pułapem 4 tysięcy dolarów, który kurs BTC próbuje nieskutecznie pokonać piątą sesję z rzędu. Czy okrągła, psychologiczna bariera wreszcie ustąpi i Bitcoin wybije wielomiesięczną konsolidację?


Bitcoin testuje 3-tygodniowe maksima

Od zeszłego tygodnia kurs BTC testuje poziomy w okolicach 4 tysięcy dolarów, które ostatni raz obserwowano trzy tygodnie temu. Niestety, okrągła psychologiczna bariera okazuje się zbyt silnym oporem i Bitcoin nie potrafi sobie z nim poradzić od pięciu dni handlowych. Cena przesuwa się w relatywnie wąskiej konsolidacji (o szerokości 1000 dolarów) od grudniowych spadków, a w marcu zmienność BTC plasuje się na niższych poziomach niż funta szterlinga.

kurs BTC 20 marca
Bitcoin na wykresie D1. Co dalej z kursem BTC? Źródło: Tradingview.com

Uspokojenie Bitcoina wpływa również na mniejszą zmienność pozostałych kryptowalut. Według danych Coinpaprika, w dziesiątce czołowych cyfrowych aktywów żaden nie prezentuje większej zmienności niż 3% (w ujęciu ostatniej doby). Najsilniej tracą Binance Coin (-2,90%) oraz Stellar (-2,30%). W skali całego tygodnia najlepiej wypada natomiast Bitcoin Cash, który zyskiwał w przeciągu siedmiu dni niemal 24%, testując maksima z początku roku w okolicach 160 dolarów.

Zobacz również: Giełdy kryptowalut generują blisko 90% podejrzanego wolumenu

Bitcoin czeka na odbicie w 2019 r., to powinna wkrótce nadejść?

Tom Lee jeden z największych byków kryptowalutowych na Wall Street uważa, że połowa 2019 przyniesie powrót wzrostów BTC: – Myślę, że w 2019 roku dojdzie do powrotu rynku byka. Na światowych rynkach rośnie apetyt na ryzyko, który jest pozytywny dla Bitcoina i innych kryptowalut. Do tego dolar nie rośnie tak silnie jak w zeszłym roku – komentował Lee.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here