Naga MarketsBitcoin oczami Gary’ego Genslera. Nowym szefem SEC zostanie osoba popierająca kryptowaluty?We wtorek w Senackiej Komisji Bankowej Stanów Zjednoczonych odbyło się pierwsze przesłuchanie w sprawie nominacji Gary’ego Genslera na przewodniczącego Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Ta rola będzie miała duży wpływ na przyszłość regulacji kryptowalut, ponieważ instytucja jest decydentem regulacyjnym w najważniejszych obszarach, takich jak status prawny kryptowalut, zatwierdzanie nowych funduszy giełdowych i firm kryptowalutowych wchodzących na giełdę.

  • Gary Gensler od lat wykłada na amerykańskiej MIT przedmioty związane z blockchainem i kryptowalutami
  • Chociaż przesłuchania nie zdradził zbyt wiele, branża wierzy, że jego wybór pozytywnie wpłynie na regulację kryptowalut w USA
  • Obecnie stanowisko przewodniczącego SEC piastuje Allison Herren Lee, adwokat specjalizując się w legislacji rynków finansowych

Gary Gensler i pierwszy dzień przesłuchania przed komisją senacką

W swoim wystąpieniu przed komisją, Gensler podchodził jednak wymijająco do kwestii jakichkolwiek konkretnych zmian, które wprowadziłby do polityki SEC w zakresie kryptowalut. Poparł wcześniejsze decyzje, takie jak wykluczenie bitcoina (BTC) z zakresu kompetencji komisji, ale starał się unikać chęci zaangażowania w kwestie dotyczące ICO.

Te artykuły również Cię zainteresują
Bitcoin i inne kryptowaluty wniosły nowe myślenie do planowania finansowego i decyzji inwestorów. Współpracowałbym z innymi komisjami zarówno w celu promowania nowych innowacji, ale także, u podstaw, zapewnienia ochrony inwestorów. Jeśli coś byłoby papierem wartościowym podlegałoby natomiast regulacji w ramach bezpieczeństwa pod ramieniem SEC – wyjaśniał Gensler.

Pomimo dość niezobowiązujących oświadczeń Genslera w dzisiejszym przesłuchaniu, branża kryptowalutowa ma duże nadzieje na jego nominację na szefa SEC, szczególnie biorąc pod uwagę, że w ostatnich latach wykładał przedmioty związane z cyfrowymi aktywami na Massachusetts Institute of Technology (MIT).

Członkowie Komisji Bankowej szeroko pokazali dwupartyjne poparcie dla nominacji Genslera. Kilku republikanów w komisji skorzystało z okazji, aby sprzeciwić się planom rozszerzenia wymogów dla spółek publicznych w zakresie ujawniania wpływu na środowisko, które Gensler popiera. Nie ma jednak powodu, aby sądzić, że opór jest wystarczający by skutecznie zatrzymać potwierdzenie wybór Genslera na stanowisko.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: s&p 500 | dolar online | mercator medical s.a. akcje | indeks dow jones | analiza dax |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here