Naga MarketsBitcoin btc cc krzyż śmierciInwestor Peter Schiff ponownie atakuje kryptowalutę bitcoin (BTC) i inne cyfrowe waluty, wskazując, że jest to jedyna klasa aktywów, która nie podnosi się na wykresie końcem 2019 roku.

Ponieważ akcje amerykańskie ostatnio osiągnęły nowy rekord na parkiecie, Schiff zauważa, że cena bitcoina jednak nie jest skorelowana z kursami innych klas aktywów, takich jak akcje firm z USA, metale szlachetne itp. Schiff napisał na Twitterze 27 grudnia:

„Bitcoin nie rozczarowuje tych, którzy twierdzą, że jego prawdziwą wartością jest to, że jest niepowiązanym z niczym aktywem. Każda klasa aktywów na świecie zyskuje teraz przy końcu roku, z wyjątkiem bitcoina. Nie jestem pewien, jaką wartość to faktycznie reprezentuje, ale przynajmniej #Bitcoin spełnia jakiekolwiek oczekiwania!”

Rynek akcji w USA osiąga historyczne maksima

Oświadczenie Schiffa pojawiło się po tym, jak giełda w USA odnotowała nowy historyczny szczyt. 26 grudnia CNBC poinformowało, że Nasdaq Composite (NASDAQ) przekroczył 9000 punktów za po raz pierwszy w historii, podobnie jak Dow Jones Industrial Average (DJIA) i S&P 500 (SPX), uderzając odpowiednio w 28 621 i 3239 pkt.

Jednak fakt, że giełda w Stanach Zjednoczonych rośnie w ostatnich kilku dni roku, jest znany od dziesięcioleci. Jak donosi CNBC, akcje zwykle rosną w ciągu ostatnich pięciu dni handlowych w roku podczas tak zwanego rajdu Świętego Mikołaja.

Bitcoin urósł o ponad 100 proc.

Tymczasem bitcoin i tak stał się najlepiej aktywem w 2019 r., ponieważ jego cena wzrosła o ponad 90 proc. od 27 grudnia 2018 r.

Podczas gdy amerykański rynek akcji jest znany z okresu rajdu Świętego Mikołaja, wydaje się, że bitcoin nie korzysta z tej tradycji. W grudniu 2017 r. jego kurs rósł, by równy rok później spadać. Teraz grudzień stoi zaś pod znakiem spadków, ale w ostatnich dniach jego cena zaczęła ponownie rosnąć.

Dziś za 1 BTC należy już zapłacić ok. 7 400 USD, zaś kurs spadł o ok. 1 proc. w skali doby. Ethereum z kolei zyskało ok. 3 proc. w ciągu 24 h i dziś kosztuje 134 USD.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here