Naga Markets

Bitcoin, ethereum, kryptoaluty, btc, eth13 lat temu doszło do pierwszej sprzedaży Bitcoinów za dolary amerykańskie. Transakcja ta została przeprowadzona przez fińskiego dewelopera – Marttiego Malmi, który pomagał twórcy największej kryptowaluty w pracy nad nią w początkowych fazach jej istnienia. Przed jej dokonaniem BTC nie miał żadnej wartości rynkowej. 12 października 2009 r. sprzedano 5,05 tys. monet BTC za jedyne 5,02 dol. Dziś te same Bitcoiny byłyby warte 95 mln dol. przy kursie w wysokości 19 tys. dol. za monetę.

Bitcoin obchodził 13 rocznicę pierwszej sprzedaży BTC za USD

Wczoraj największa kryptowaluta obchodziła swoją rocznicę pierwszej sprzedaży monet BTC. W transakcji tej brał wówczas udział fiński deweloper – Martti Malami, który pomagał Satoshi’emu Nakamoto w pracy nad Bitcoinem w początkowej fazie jego istnienia. 

Do pierwszej sprzedaży BTC za dolary doszło 12 października 2009 r. Dotyczyła ona 5,05 tys. Bitcoinów, których łączny koszt wyniósł wówczas 5,02 dol. Przed dokonaniem tej transakcji czołowa wirtualna waluta nie miała żadnej wartości rynkowej.

Wyżej wspomniany transfer został potwierdzony ponad 733 tys. razy, co praktycznie uniemożliwiło jego odwrócenie. Przy obecnym kursie te same monety BTC byłyby warte łącznie około 95 mln dol. W przypadku szczytu z listopada 2021 r. za tę samą ilość trzeba by było zapłacić ponad 343 mln dol. 

Handluj kryptowalutami w formie CFD razem z Capital.com. Uzyskaj dostęp do tysięcy rynków na całym świecie

ZACZNIJ INWESTOWANIE

Jeżeli chodzi zaś o pierwszą w historii transakcję w Bitcoinie, została ona przeprowadzona 12 stycznia 2009 r. między Satoshi’m Nakamoto a Halem Finneyem. Przeniesiono wówczas 10 BTC z jednego adresu kryptograficznego na drugi. 

Użycie Bitcoina, jako środka płatniczego nastąpiło z kolei w maju 2010 r. Wówczas to jeden z entuzjastów tej wirtualnej waluty zamówił 2 pizze, za które zapłacił wówczas 10 tys. monet BTC. Ówczesna ich wartość wyniosła jedynie kilkadziesiąt dol. 

XTB

Aktualnie za jednego BTC trzeba zapłacić około 19 tys. dol. W ciągu ostatnich 7 dni potaniał on o blisko 5%. Przy aktualnej cenie od ATH z ubiegłego r. kryptowalutę tę dzieli ponad 70%.

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułKomputronik stawia na płatności biometryczne i wprowadza płatność skanem tęczówki oka
Następny artykułOrganizacja posiłków z wykorzystaniem maszyn vendingowych
Pasjonatka nowych technologii i ich zastosowań. Nieustannie obserwuje rynek, by dostarczać swoim odbiorcom codzienną dawkę najnowszych informacji ze świata blockchaina oraz kryptowalut, zahaczając o rynek surowców. Jej zainteresowania koncentrują się zarówno na inwestycjach, jak i aspektach społecznych związanych z wirtualnymi aktywami. Z fascynacją przygląda się potencjalnej roli, jaką mogą odegrać tokeny w marketingu oraz budowie marki osobistej. W centrum jej uwagi znajduje się także kolekcjonerstwo przenoszone na płaszczyznę cyfrową. Nowinki o tokenach NFT to dla niej chleb powszedni. Zdobytą wiedzą oraz praktycznym doświadczeniem dzieli się z czytelnikami w prosty i przystępny sposób. W wolnych chwilach interesuje się także komunikacją niewerbalną oraz jej wpływem na kreowanie wizerunku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here