Naga MarketsKurs BTC w góręWedług Anthony’ego Pompliano, znanego w środowisku kryptowalutowym eksperta oraz założyciela firmy inwestycyjnej Morgan Creek Digital Assets, w ten piątek wykopany ma zostać 18-milionowy Bitcoin, co oznacza, że do wydobycia zostanie zaledwie 3 miliony BTC przed osiągnięciem pełnej zaplanowanej podaży sieci. Informację tą potwierdza również strona bitcoinblockhalf.com – zgodnie ze stanem na 17 października, godzinę 21:50, do osiągnięcia okrągłego pułapu brakowało niespełna 2,5 tys. BTC.


Bitcoin czeka na wydobycie 18-milionowej monety oraz na zmniejszenie nagrody od każdego bloku

W tym momencie przeciętny czas wygenerowania nowego bloku sieci BTC to około 10 minut, w przybliżeniu więc na dobę generowane są 144 bloki. W przypadku każdego nagroda za wydobycie wynosi obecnie 12,5 BTC, w związku z czym na dobę przybywa 1800 nowych Bitcoinów. Wkrótce wartość nagrody za każdy blok zostanie zmniejszona – bitcoinblockhalf.com prognozuje, że nastąpi to 14 maja 2020 roku. Właśnie wtedy wielkość nagrody za blok ma zostać zredukowana z 12,5 do 6,25 BTC (halving).

W momencie gdy liczba tokenów, które mają trafić do obiegu zmniejsza się, rośnie nie tylko trudność ich wydobycia, ale również konkurencja rynkowa. Pod koniec września hash rate sieci Bitcoina przekroczył rekordowe wartości, przekraczając 100 trylionów hashy.


Tanie i szybkie wpłaty EUR. Księgowanie max, do 3h! To możliwe dzięki ofercie CoinDeal!  Sprawdź!.


 tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here