Naga MarketsBitcoin nowym nałogiem millenialsów. Obsesyjne śledzenie cen BTCObsesyjne śledzenie zmian cen bitcoina (BTC) koliduje z obowiązkami zawodowymi coraz większej ilości młodych ludzi, wynika z opublikowanego w tym tygodniu artykułu na łamach wiodącej południowokoreańskiej gazety Chosun Ilbo. Pokazuje to nie tylko jak dużą popularnością kryptowaluty cieszą się wśród millenialsów, ale również jak istotną częścią życia stały się dla mieszkańców Korei Południowej, w której są o wiele powszechniejsze niż w innych częściach świata (sprawdź czym jest “premia Kimchi).

  • Millenialsi w Korei Pd. pracują mniej wydajnie przez nieustanne śledzenie zmian notowań kryptowalut
  • Coraz więcej z nich, głównie z sektora IT, rezygnuje ze stałego etatu i skupia się tylko na tradingu
  • Psychologowie porównują to uzależnienie do problemów z grami hazardowymi

Bitcoin rozprasza w pracy i zachęca ludzi do zwolnień

Psychologiwe ostrzegają, że kompulsywne śledzenie cen może być częścią szerszego problemu z uzależnieniem od kryptowalut, które dzieli podobieństwa z uzależnieniem od hazardu. Jak twierdzą, nie musi to dotyczyć tylko cyfrowych aktywów, ale tak naprawdę każdej innej aktywności inwestycyjnej: ciągłe kontrolowanie wykresów i cen jest ich zdaniem formą uzależnienia.

Te artykuły również Cię zainteresują
Od początku czwartego kwartału 2020 roku do historycznego maksimum z kwietnia w okolicach 65 tys. dol. cena bitcoina wzrosła o ponad 500%. Jeśli chodzi o najlepiej radzące sobie altcoiny, takie jak Dogecoin, Polygon i VeChain, zyski procentowe są o wiele większe.

Pokusa łatwych i szybkich pieniędzy jest kusząca dla młodego pokolenia inwestorów, stała się jednak czynnikiem mocno rozpraszającym. Do tego stopnia, że negatywnego skutki tego zaczynają dostrzegać pracodawcy. Nie tylko narzekają na brak uwagi w godzinach pracy, ale co ciekawe również na odpływ pracowników. Coraz więcej osób decyduje się bowiem rzekomo na porzucenie etatu w celu skupienia się w pełni na tradingu.

Han Jung-soo jest jednym z takich byłych pracowników. Odszedł z pracy w firmie zajmującej się kartami kredytowymi w zeszłym miesiącu, po tym jak zarobił 22,7 miliona dolarów na inwestowaniu w kryptowaluty. Powiedział, że cyfrowe aktywa zapewniają nieporównywalnie większy zysk niż praca na typowym etacie.

– Lubiłem pracować, ale zdałem sobie sprawę, że większy sens finansowy ma skupienie się na moich inwestycjach, biorąc pod uwagę zwroty, które mogę uzyskać za ilość czasu, który włożyłem – komentuje dla Chosun Ilbo młody inwestor.

Branża IT, w której największy odsetek procentowy zatrudnionych inwestuje w kryptowaluty, doświadcza wysokich wskaźników rotacji. Jeden lider zespołu w startupie IT z siedzibą w Seulu powiedział, że jest to częściowo powód, dla którego firmy IT stawiają duże podwyżki płac w cel utrzymania najlepszych ekspertów.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Uzależnienie od handlu kryptowalutami

Ponieważ bitcoin i kryptowaluty zyskały na popularności dopiero w ostatnich latach, uzależnienie od kryptowalut jest zjawiskiem stosunkowo mało zbadanym. Jednak psychologowie klasyfikują je w ramach tej samej grupy co uzależnienie behawioralne, która obejmuje ustalone podtypy: takie jak uzależnienie od hazardu i uzależnienie od handlu giełdowego.

Osobiste relacje osób handlujących bitcoinami mówią o uzależnieniu się od łatwych zysków. Co więcej, problem ten jest potęgowany przez strukturę rynku działającego 24 godziny na dobę, 365 dni worku, będący nieprzerwanym dostawcą nowych bodźców oraz adrenaliny.

– Podjąłem decyzję, wziąłem trochę pieniędzy z moich marnych oszczędności i kupiłem sobie bitcoina. W ciągu trzech dni zarobiłem 6 procent. Byłem uzależniony. Zauważyłem, że cały trend handlu kryptowalutami jest jak obstawianie zakładów w niekończącym się wyścigu konnym, do którego niemal codziennie wprowadzane są nowe konie – komentował Han Jung-soo.

Podczas gdy osiąga się zyski w ciągle trwającym rynku byka inwestowanie w kryptowaluty wydaje się proste, smutna rzeczywistość jest taka, że 80%-90% traderów zawsze traci pieniądze (niezależnie od klasy aktywów). Patrząc na te statystyki związek z hazardem nie wydaje się wcale być aż tak odległy jak mogłoby się wydawać.

Bitcoin wpływa również negatywnie na relacje międzyludzkie oraz związki, wynika z najnowszej ankiety przeprowadzonej na zlecenie .Tech Domains. Aż 60% ankietowanych zaznaczyło, że kryptowaluty źle odbiły się na ich relacjach rodzinnych, z przyjaciółmi lub partnerem.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: mercator medical akcje | kryptowaluta | orlen kurs | nasdaq 100 notowania | wykres kryptowalut |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here