Naga MarketsSieć kryptowaluty bitcoin właśnie pobiła kolejny rekord. Chodzi liczbę transakcji. Nowy fenomen zauważył jeden z fanów cyfrowej waluty na Twitterze.

Najczęściej o sukcesie BTC mówi się, gdy ten osiągnie nowe poziomy cenowe na wykresie. Nawet jeśli jesteś wytrwałym HODLerem, ciężko jest się jednak nie ekscytować tym, że kryptowaluta wykonała np. większy ruch w górę w krótkim okresie czasu. Coraz częściej też o jej sukcesie mówi się w kontekście rozwoju sieci. Takie podniecenie widać w poniższym tweecie usera WizardofAus.

Bitcoin: kurs po 10 000 USD?

Według ustaleń firmy Digital Assets Data najwięksi gracze na rynku BTC są spokojni o przyszłość kryptowaluty i zarazem swojej inwestycji. W rzeczywistości aż 10,7 miliona bitcoinów jest “hodlowanych” od ponad roku. Pokazuje to, że znaczna cześć rynku jest przekonana, że nie warto jeszcze sprzedawać BTC.

Teraz rynek oczekuje przebicia poziomu 10 000 USD na wykresie, co teoretycznie może wydarzyć się nawet dzisiaj albo w najbliższych dniach.

“Nawet jeżeli doszłoby jednak do silniejszego cofnięcia i ponownego testu okolic 9 tysięcy dolarów, to rynek nie powinien mieć powodu do obaw. Kurs BTC znalazł się bowiem w przedziale zmienności, obserwowanym pomiędzy październikiem i listopadem ubiegłego roku i dopiero wybicie jego dolnej granicy  sygnalizowałoby możliwość silniejszej deprecjacji i zejście między innymi do 8200 dolarów, gdzie wypada wcześniejszy poziom wsparcia”

– wskazuje w swoim artykule Krzysztof Kamiński.

Fundamenty wzrostów

Z jakiego powodu bitcoin jednak ponownie rośnie? Po pierwsze, przez cały 2018 r. spadał. Rok 2019 był już bardziej zróżnicowany. Obecny zaczął się bardzo dobrze. Jak na razie kurs dobił już do ponad 9 600 USD. Wielu analityków podkreśla znaczenie 9 700 USD, a potem psychologicznej bariery 10 000 USD. Teraz oba te pułapy wydają się już na wyciągnięcie ręki.

Poza tym już w maju czeka nad halving, czyli zmniejszenie podaży nowych BTC poprzez podział nagrody w sieci. Z reguły takie wydarzenie było katalizatorem wzrostów, zaś w dłuższej perspektywie nawet bańki spekulacyjnej na wszystkich kryptowalutach. Czy tak będzie i tym razem?Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here