Naga MarketsBitcoin: nowa hossa nieunikniona, twierdzi prezes Digital Assets DataPo ponad dwóch latach od wielkiej hossy Bitcoina, pojawiają się istotne sygnały wieszczące powrót najpopularniejszej kryptowaluty na nowe szczyty. Obecna sytuacja stwarza doskonałe pole dla nowej potężnej hossy podobnej do wyścigu do rekordowych wartości pod koniec 2017 r., jak twierdzi ekspert rynku kryptowalut.

  • Bitcoin od spadków w marcu 2020 r. wzrósł już ponad dwukrotnie.
  • Zainteresowanie kryptowalutami rośnie wśród inwestorów indywidualnych i dużych instytucji.
  • Zwiększone inwestycje w BTC ogłosił m.in. bank inwestycyjny JPMorgan Chase.

Bitcoin: ekspert uważa, że nowa hossa nastąpi niedługo

Zdaniem eksperta, obecna sytuacja na rynkach kryptowalut zapowiada potężna hossę. Składa się na to wiele czynników, m.in. usprawnienia w infrastrukturze kryptowalut oraz przede wszystkim: bezprecedensowej wielkości interwencje rządów i banków centralnych, które wpompowały gigantyczne ilości gotówki w system finansowy. Ten nowy zasób pieniądza gwałtownie napędził koniunkturę na rynkach.

Te artykuły również Cię zainteresują
– Wierzę, że nowa hossa na rynkach kryptowalut jest nieunikniona – oświadczył Mike Alfred, CEO firmy Digital Assets Data zajmującej się analizą rynku kryptowalut.

Zainteresowanie Bitcoinem w ostatnim czasie zdecydowanie się zwiększyło. Mowa tu nie tylko o opinii publicznej, ale o zagraniach dużych inwestorów i instytucji finansowych. Znany miliarder Paul Tudor Jones ogłosił, że wszedł do gry i stosuje BTC w swoich inwestycjach hedgingowych.

Natomiast gigant wśród banków inwestycyjnych JPMorgan Chase ogłosił rozszerzenie swojej działalności związanej z kryptowalutami i wejście ze swoimi produktami na giełdy Coinbase oraz Gemini. To zdecydowany odwrót od negatywnej retoryki banku w 2017, kiedy CEO JPMorgan Chase, Jamie Dimon, stwierdził, że BTC to oszustwo.

Zobacz również: Bitcoin może zostać zakazany w Rosji, w planach wysokie kary więzienia

Kryptowaluty w centrum uwagi funduszy hedge

– Zauważamy zainteresowanie ze strony dużych tradycyjnych funduszy hedgingowych i ich działania w sferze kryptowalut, a entuzjazm inwestorów indywidualnych również wzrósł co widać po ilości wyszukiwań – stwierdził CEO Digital Assets Data.

– Zainteresowanie jest duże… Ponad 20 znajomych spoza branży odezwało się do mnie w ostatnim miesiącu, ponieważ chcą wejść w kryptowaluty – dodał zaznaczając także, że Bitcoinowi przyglądają się także doświadczeni inwestorzy, którzy wcześniej nie zwracali uwagi na kryptowaluty i inwestowali w tradycyjne rynki.

Bitcoin: nowa hossa nieunikniona zdaniem eksperta i CEO firmy z rynku kryptowalut
Notowania BTC/USD. Źródło: tradingview.com

Najlepszym potwierdzeniem zwiększonego zainteresowania Bitcoinem jest jego kurs, który od spadków w marcu 2020 r. wzrósł już ponad dwukrotnie.

A to wszystko, w okresie najgorszej koniunktury od wielu dekad, na początku globalnego kryzysu dewastującego światową gospodarkę, w świecie ograniczeń i obostrzeń. Czy Bitcoin to nowa bezpieczna przystań, nowy sposób na gigantyczne zyski, a może kolejna spekulacyjna bańka? Być może przekonamy się już wkrótce.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here