Naga MarketsBitcoin nową formą płatności w Tesla, poinformował Musk. Zakupy za BTC jednak nie takie łatweTesla, a konkretnie Elon Musk, ogłosił w środę tygodniu, że jedną z form płatności za jest już Bitcoin. Faktycznie, można zapłacić za model S, 3, X czy Y w BTC, ale producent aut elektrycznych wcale nie uczynił tego zadania łatwym.

  • Tesla wdrożyła Bitcoina jako formę płatności
  • Na razie z nowej opcji mogą skorzystać klienci z USA
  • Kupowanie aut za BTC wiąże się z pewnymi wyzwaniami

Tesla za Bitcoiny to już fakt

Elon Musk poinformował o wdrożeniu nowej formy płatności na Twitterze, co akurat nie powinno nikogo dziwić. Na razie z tej możliwości można skorzystać w USA, ale Musk zapowiedział, że jeszcze w tym roku udostępni tę formę płatności również dla klientów spoza Stanów Zjednoczonych.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jednakże, specyfika kryptowalut utrudnia skorzystanie z “Bitcoinowych przelewów”. Dla przykładu, zgodnie z warunkami płatności ustanowionymi przez Teslę, transakcje muszą zostać zakończone w określonym przedziale czasu, w przeciwnym razie cena w BTC wygasa i kupujący musi poprosić o nową.

– Masz około 30 minut na dokonanie płatności – powiedział w czwartek przedstawiciel Tesli w regionie północno-wschodnim USA.

Chociaż warunek ten nie jest zaskakujący, biorąc pod uwagę niesławną zmienność Bitcoina – w zależności od tego, w jakim kierunku porusza się kurs wymiany, albo kupujący auto, albo Tesla mogą ulec szerokiemu wahnięciu w cenie. To z kolei  podkreśla, że ​​nawet podczas silnej hossy kryptowaluty wciąż walczą o zdobycie powszechnej akceptacji jako metoda płatności.

Zgodnie z warunkami płatności, lepiej nie pomylić się przy dokonywaniu transakcji. Jeśli bowiem zostanie wpisany zły adres, Tesla informuje, że Bitcoiny mogą zostać nieodwracalnie utracone lub zniszczone.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Bitcoin rośnie dziś o ponad 4 proc.

Notowania Bitcoina odrabiają dziś czwartkowe spadki. Za jednego BTC na giełdzie Bitstamp trzeba było zapłacić około 53 400 USD.

BTC/USD nadal koryguje ruch wzrostowy, w trakcie którego cena wzniosła się na rekordowy poziom 61 781 USD.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: biomed lublin gpw | analiza btc | sp500 | bitcoin cash prognozy | kursy walut forex | usd pln |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here