Naga MarketsMoneta Bitcoin stojąca na stoleW miniony weekend Bitcoin testował poziomy powyżej 4 tysięcy dolarów, ostatni raz obserwowane pod koniec miesiąca. Niedzielna sesja przyniosła jednak nagłe odwrócenie tendencji i najsilniejsze jednodniowe spadki od stycznia (-10%), w efekcie czego kurs BTC powraca poniżej 3800 dolarów, testując od góry 200-okresową średnią ruchomą.


Silne spadki na początku nowego tygodnia, Bitcoin traci kilkaset dolarów

Dynamiczny spadek kursu Bitcoina pociągnął za sobą również rynek altcoinów, w efekcie czego łączna kapitalizacja ekosystemu cyfrowych tokenów malała w przeciągu jednej doby o ponad 15 miliardów dolarów. Na luksemburskiej giełdzie Bitstamp, za jednego Bitcoina w poniedziałkowe przedpołudnie płacono 3778 dolarów, gdzie jeszcze 24 godziny wcześniej cena testowała dwumiesięczne maksima pod 4200 dolarów.

Bitcoin zatrzymywał się na 200-okresowej średniej ruchomej, która została wybita w połowie miesiąca (pierwszy raz od końcówki zeszłorocznych wakacji). Wsparcie notowaniom zapewniać powinno również górne ograniczenie wybitej konsolidacji, która od połowy stycznia utrzymywała zmienność BTC na historycznych dołkach.

kurs bitcoina (BTC) 25 lutego
Kurs Bitcoina silnie tracił w niedzielę, cena powraca poniżej 3800 dolarów. Źródło: Tradingview.com

Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Czerwono na szerokim rynku kryptowalut

Zgodnie z danymi portalu Coin360.com, który śledzi zmianę wartości głównych kryptowalut w ujęciu dobowym, Bitcoin traci w tym momencie 8,5%, natomiast czołowe altcoiny osuwają się w wartościach dwucyfrowych. Wśród nich najmocniej deprecjonuje BCH (-15%), ETH (-14%) oraz EOS (-16%):

mapa krypto 25 lutego
Źródło: Coin360.com

Pomimo weekendowych spadków, wiceszef działu ds. technologii Blockchain w IBM, pokusił się o odważną prognozę kursu Bitcoina przepowiadając, że ten będzie wart milion dolarów. Jesse Lund podał takie wartości w wywiadzie udzielonym Finder.com.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here