Naga Marketsbitcoin płoniePopołudnie i wieczór na rynku kryptowalut przyniósł dynamiczną deprecjację Bitcoina, którego kurs runął z okolic $6500 do $5900 w przeciągu kilku godzin, ciągnąc za sobą cały rynek. W tym momencie BTC traci 9% wartości, a pozostałe kryptowaluty nawet po kilkanaście. Co spowodowało tak dynamiczną deprecjację najstarszej z cyfrowych monet?


Najniższe zamknięcie sesji od czerwca?

Bitcoin niespodziewanie w trakcie środowego handlu testuje i przebija okrągły poziom $6 tysięcy dochodząc do dolnego ograniczenia konsolidacji, w której notowania poruszają się nieprzerwanie od czerwca. Jest to trzeci już w ostatnim czasie test krytycznych dołków i jeżeli notowania zamkną się na obecnym poziomie (poniżej okrągłego pułapu psychologicznego) będzie to najniższe zamknięcie od końca czerwca, mogące stać się pożywką dla niedźwiedzi do dalszej deprecjacji:

btcusd 14.11.2018
Źródło: Tradingview.com

W związku z silnymi osunięciami BTC oraz innych kryptowalut, łączna kapitalizacja rynku spada poniżej $200 miliardów, pierwszy raz od ponad roku.

kapitalizacja rynku
Źródło: Coinpaprika.com

Powodem nagłego odwrotu rynku kryptowalutowego zdaniem ekspertów są problemy techniczne giełdy Binance, która jest jednym z największych rynków wymiany cyfrowych aktywów. Co więcej, w trakcie dzisiejszej sesji giełda CBOE notująca kontrakty terminowe na BTC zdecydowała się dostosować limity cenowe do 20% w ramach najbliższego wygasania instrumentów.

Bitcoin ciągnie za sobą cały rynek

Nagły krach notowań Bitcoina odbił się negatywnie również na wycenie pozostałych aktywów kryptowalutowych, które tracą po kilkanaście procent. Najsilniej osuwają się Ethereum, Bitcoin Cash oraz TRON.

BCH już wcześniej tracił w związku z oczekiwaniem na jutrzejszy hard fork, a osłabienie BTC jedynie pogłębiło spadki, które w tym momencie wynoszą prawie 16% i sięgają niemal tegorocznych minimów na wysokości $410 dolarów:

14.11.2018 bchusd notowania
Źródło: Tradingview.com


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

1 KOMENTARZ

  1. Powiem Wam szczerze BTC spadnie jeszcze dużo i bańka pęknie. Za dwa lata doczekamy kursu 2/3 tyś. A teraz jeszcze ktoś go trzyma bo liczy na odbicie. Odbicia nie będzie pozdrawiamy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here