Naga MarketsBitcoin notował najsilniejszy spadek w tym miesiącu. Czerwono na rynku kryptowalutNajstarsza z kryptowalut, Bitcoin, w poniedziałek notowała najsilniejszy jednodniowy spadek procentowy od początku miesiąca. Na luksemburskiej giełdzie Bitstamp kurs BTC osuwał się o 2,44% co pokazuje jak uśpiony w ostatnim czasie jest rynek kryptowalut, borykający się z coraz niższymi obrotami. W tym momencie Bitcoin testuje lokalne wsparcie i linię trendu w okolicach 7300 dolarów, jednak przy tak płytkim rynku z małą ilością aktywnych rąk nie można wykluczyć chaotycznych i gwałtowanych ruchów w przyszłości.


Bitcoin niezdecydowany, stoi w miejscu. Dziesiąta sesja bez wyraźniejszej zmienności?

Fakt, że spadek o niespełna 2,5% był najsilniejszym od początku grudnia jest niezwykle znamienny. Pokazuje to jak silnie ograniczona jest obecnie zmienność Bitcoina i jak bardzo na rynku brakuje zdecydowania co do przyszłych ruchów. Kurs BTC przykleił się do strefy wsparcia na wysokości minimów październikowych i porusza się bokiem kolejną sesję z rzędu:

Bitcoin konsoliduje bez większej zmienności. Źródło: Tradingview.com

Sytuacja zaczyna przypominać układ z końcówki ubiegłego roku, kiedy Bitcoin również coraz mocniej konsolidował, a rynkowe obroty spadały z każdym dniem, aby ostatecznie wybić średnioterminowe wsparcia i osunąć się w okolice zaledwie 3 tysięcy dolarów. Co prawda w tym momencie kurs BTC znajduje się wyżej niż ponad 12 miesięcy temu, pokazuje to jednak, że niski wolumen może bardzo szybko doprowadzić do paniki sprzedażowej i zepchnąć wycenę praktycznie każdego waloru na nowe dołki.

Rynek kryptowalut również na czerwono – NEO i Cardano tracą najsilniej

Spadki dominują na szerokim rynku altcoinów, jednak podobnie jak w przypadku Bitcoina są mocno ograniczone. W gronie liderów spadków znajdują się NEO i Cardano, które tracą ponad 3%, w ich ślady idą Binance Coin oraz EOS osuwające się z delikatnie mniejszą dynamiką.

Po wzrostowej stronie rynku znalazły się jedynie Bitcoin SV, Monero oraz Chainlin (jeżeli chodzi o 20 największych altcoinów), BSV porusza się jednak na granicy zyskowności.

Notowania altcoinów we wtorek. Źródło: Coinpaprika.com
Notowania altcoinów we wtorek. Źródło: Coinpaprika.com


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułAnaliza dla początkujących: EUR/JPY – w kanale wzrostowym w kierunku 119,50
Następny artykułGrupa Azoty trzeci raz przedłuża list intencyjny z Lotosem. Na wykresie kolejna korekta?
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here