Naga MarketsBitcoin notował najsilniejszy spadek w tym miesiącu. Czerwono na rynku kryptowalutNajstarsza z kryptowalut, Bitcoin, w poniedziałek notowała najsilniejszy jednodniowy spadek procentowy od początku miesiąca. Na luksemburskiej giełdzie Bitstamp kurs BTC osuwał się o 2,44% co pokazuje jak uśpiony w ostatnim czasie jest rynek kryptowalut, borykający się z coraz niższymi obrotami. W tym momencie Bitcoin testuje lokalne wsparcie i linię trendu w okolicach 7300 dolarów, jednak przy tak płytkim rynku z małą ilością aktywnych rąk nie można wykluczyć chaotycznych i gwałtowanych ruchów w przyszłości.


Bitcoin niezdecydowany, stoi w miejscu. Dziesiąta sesja bez wyraźniejszej zmienności?

Fakt, że spadek o niespełna 2,5% był najsilniejszym od początku grudnia jest niezwykle znamienny. Pokazuje to jak silnie ograniczona jest obecnie zmienność Bitcoina i jak bardzo na rynku brakuje zdecydowania co do przyszłych ruchów. Kurs BTC przykleił się do strefy wsparcia na wysokości minimów październikowych i porusza się bokiem kolejną sesję z rzędu:

Bitcoin konsoliduje bez większej zmienności. Źródło: Tradingview.com

Sytuacja zaczyna przypominać układ z końcówki ubiegłego roku, kiedy Bitcoin również coraz mocniej konsolidował, a rynkowe obroty spadały z każdym dniem, aby ostatecznie wybić średnioterminowe wsparcia i osunąć się w okolice zaledwie 3 tysięcy dolarów. Co prawda w tym momencie kurs BTC znajduje się wyżej niż ponad 12 miesięcy temu, pokazuje to jednak, że niski wolumen może bardzo szybko doprowadzić do paniki sprzedażowej i zepchnąć wycenę praktycznie każdego waloru na nowe dołki.

Rynek kryptowalut również na czerwono – NEO i Cardano tracą najsilniej

Spadki dominują na szerokim rynku altcoinów, jednak podobnie jak w przypadku Bitcoina są mocno ograniczone. W gronie liderów spadków znajdują się NEO i Cardano, które tracą ponad 3%, w ich ślady idą Binance Coin oraz EOS osuwające się z delikatnie mniejszą dynamiką.

Po wzrostowej stronie rynku znalazły się jedynie Bitcoin SV, Monero oraz Chainlin (jeżeli chodzi o 20 największych altcoinów), BSV porusza się jednak na granicy zyskowności.

Notowania altcoinów we wtorek. Źródło: Coinpaprika.com
Notowania altcoinów we wtorek. Źródło: Coinpaprika.com


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here