Naga MarketsO giełdzie BitMEX oferującej kontrakty terminowe futures na kryptowaluty rozliczane w gotówce było ostatnio głośno pod koniec września w związku z domniemaniami, iż nagłe zamknięcie przez traderów pozycji długich na ok. 600 mln USD stało się katalizatorem do trwającego po dziś dzień trendu spadkowego na Bitcoinie. Obecnie na giełdzie tej zanotowano wyjątkowo niskie obroty niespotykane od marca tego roku. Czyżby zwiastowało to długotrwałą konsolidację, czytaj marazm, na rynku krypto?


BitMEX: najniższe obroty od 7 miesięcy

W dniu 12 października dobowe obroty na BitMEX osiągnęły poziom poniżej 900 mln USD. Ostatnie tego typu spadek miał miejsce 31 marca bieżącego roku, kiedy kurs Bitcoina wahał się w przedziale 4000-4200 USD, zaś dzienny wolumen wynosił niewiele ponad 400 mln USD. Od tamtego czasu obroty dobowe nie spadły poniżej 900 mln USD, zaś przez przeważającą część czasu kształtowały się powyżej 2 mld USD. W połowie sierpnia, kiedy kurs zbliżał się do 12 tys. USD, obroty wynosiły powyżej 16 mld, zaś rekordowy okazał się dzień 27 lipca – wówczas osiągnięto rekord – 26 mld USD.


Tanie i szybkie wpłaty EUR. Księgowanie max, do 3h! To możliwe dzięki ofercie CoinDeal!  Sprawdź!.


Obecny wolumen na BitMEX jest zbliżony do poziomu z początku bieżącego roku, co może oznaczać, o ile nie nastąpi wybicie ponad kluczowy poziom 10 tys. USD, potencjalną długotrwałą konsolidację w okolicach 8 tys. Znany trader na rynku kryptowalut, Josh Rager, jest zdania, że jeżeli nie nastąpi wybicie powyżej obszaru w okolicach 8375 USD, nie ma co liczyć na jakiekolwiek długotrwałe wzrosty.

„Obecnie cena znajduje się w konsolidacji i biorąc pod uwagę, iż nie była w stanie zamknąć się powyżej 8375 USD po fałszywym wybiciu do 8800 i braku wolumenu … sprawia, że jestem nastawiony bardziej niedźwiedzio. Przykro mi, ale nie ma powodów do tego, by żywić byczy sentyment do momentu wybicia z konsolidacji.”

Uruchomiona we wrześniu giełda Bakkt, oferująca kontrakty terminowe na Bitcoina rozliczane w fizycznej kryptowalucie, która miała być rozwiązaniem konkurencyjnym m.in. dla BitMEX, nie przyniosła oczekiwanego przez wielu uczestników rynku krypto przełomu. Wręcz przeciwnie, podobnie jak zamykane masowo na BitMEX longi, mówi się, iż niewielki wolumen zanotowany Bakkt przyczynił się do gwałtownych spadków notowań kryptowalut.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here