Naga MarketsBitcoin nigdy nie został zhakowany - mówią zwolennicy kryptowalut w odpowiedzi na atak hakerów na Departament Skarbu USAInwestorzy z rynku kryptowalut szybko zareagowali na wiadomość o tym, że hakerzy włamali się do systemów Departamentu Skarbu USA. Jak twierdzą, dotąd nikt nie zhakował bitcoina.

  • Bitcoin nie został dotąd zhakowany – zauważają inwestorzy kryptowalut. 
  • Powyższe to reakcja na wiadomość o tym, że hakerzy włamali się do Departamentu Skarbu USA, wykorzystując do tego maile urzędników.

Bitcoin jest najlepszy!

Według raportu agencji Reutersa, „wyrafinowana grupa hakerska” wspierana przez zagraniczny rząd – podobno Rosji – była w stanie naruszyć system Departamentu Skarbu USA oraz Krajowej Administracji Telekomunikacji i Informacji.

Te artykuły również Cię zainteresują
Do incydentu doszło niecały miesiąc po tym, jak Donald Trump zwolnił szefa ds. cyberbezpieczeństwa Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego Chrisa Krebsa. Jednak Reuters stwierdził, że hakerzy monitorowali e-maile pracowników służb działające w oparciu o Microsoft Office 365 od kilku miesięcy.

W odpowiedzi na atak na tak ważną agencję rządową zwolennicy kryptowalut zwrócili uwagę na zalety bitcoina (BTC).

– Bitcoin nigdy nie został zhakowany – przekazał szef firmy Kraken, Dan Held.

Z kolei Anthony „Pomp” Pompliano powtórzył opinię Helda, sugerując, że BTC jest bezpieczniejszy niż systemy rządowe.

Wpadka USA

Dlaczego jednak hakerzy z Rosji dali radę włamać się do systemu USA? Ponoć ​​agencja rządowa mocarstwa używała przestarzałych algorytmów, które miały służyć bezpieczeństwu.

Nie jest jasne, czy w wyniku naruszenia jakiekolwiek środki USA zostały przejęte. W momencie publikacji tego tekstu włamanie hakerskie wydaje się ograniczać do przejęcia informacji, które mogły zostać skradzione z e-maili pracowników agencji rządowych.

Założyciel i dyrektor generalny MyCrypto Taylor Monahan uważa, że sytuacja pokazuje słabość USA. Jego zdaniem to wręcz kpina, że doszło to tego typu włamania hakerskiego.

Nie byłby to pierwszy raz, gdy rosyjscy hakerzy zagrali na nosie władzom USA. Ponoć Rosja ingerowała też w kampanię wyborczą w 2015 r., w wyniku której władzę objął Donald Trump.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here