Naga MarketsBitcoinSingapurski DBS Bank wypowiedział się na temat BTC i złota. Eksperci banku twierdzą, że jest mało prawdopodobne, aby kryptowaluta zastąpiła złoto w portfelach inwestorów jako swoista dywersyfikacja ryzyka, czyli tzw. safe haven (bezpieczna przystań).

  • Singapurski bank stwierdza, że nie wierzy w sukces bitcoina i to, że kryptowaluta stanie się czymś na miarę złota.
  • Nadal sugeruje, by w czasie kryzysu skupować złoto, a nie cyfrowe waluty.

Bitcoin to nie nowe złoto

Eksperci uważają, że ze względu na model rynkowy i krótką historię, korelacja bitcoina z “kluczowymi wskaźnikami makro” nie została jeszcze przetestowana. To zaś powoduje, że analizowanie “podstawowej wartości” bitcoin jest trudne. Ich zdaniem wartość ta jest zaś teraz określana tylko przez podaż i popyt, a ten ostatni jest obecnie czysto spekulacyjnym czynnikiem.

Te artykuły również Cię zainteresują
– Chociaż ceny złota są również determinowane przez popyt i podaż, związek z makrozmiennymi został w tym przypadku ustalony – twierdzą.

Wybierz złoto

To zaś kieruje ich do stwierdzenia, że w czasie kryzysu należy inwestować w złoto.

Nadal rekomendujemy złoto jako zabezpieczenie przed tańszym dolarem, wysoką inflacją, ujemnymi realnymi stopami procentowymi i niepewnością polityki. To doskonały żywopłot – tłumaczą.

Dalej podają czynniki, które powinny nadal wzmacniać złoto. To jednak te same elementy polityki makroekonomicznej, które są podawane przez zwolenników BTC jako prowzrostowe.

Nasz scenariusz bazowy przewiduje więcej bodźców, [tj.] deprecjację dolara i spłaszczenie rentowności w wyniku ekspansji luzowania ilościowego (QE), z których wszystkie będą nadal zapewniać dobre wsparcie dla złota – tłumaczą.

Mimo ich sceptycyzmu dziś w BTC kosztuje już 33 400 USD, z kolei za 1 ETH należy zapłacić aż 1 410 USD.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: btc prognoza | de30 | wykres dax | 1 btc | ropa wti prognozy | usd/pln prognoza |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here