Naga MarketsMoneta Bitcoin (BTC)Na przełomie sesji poniedziałkowej i wtorkowej Bitcoin dynamicznie się umacniał powracając nad poziom 12 tys. USD a następnie testując okolice tuż pod pułapem 13 tys. USD. W efekcie w przeciągu niespełna dwóch sesji kurs BTC wzrastał o 10%, ponownie testując istotna strefę oporu oraz napędzając rynek altcoinów.


Bitcoin testuje czerwcowe maksima

Wtorkowa sesja na BTC/USD przyniosła ze sobą test czerwcowego zamknięcia tuż pod 13 tys. USD, które było najwyższym od niemal roku. Co prawda Bitcoin po teście wspomnianego poziomu oddawał cześć zysków, to nadal we wtorek zarabia 3% i pozwala wierzyć inwestorom, że wybicie nowych tegorocznych szczytów jest coraz bliżej:

Te artykuły również Cię zainteresują
Bitcoin dynamicznie zyskiwał w poniedziałek i kontynuuje aprecjację również w trakcie sesji wtorkowej. Kurs BTC/USD D1
Bitcoin dynamicznie zyskiwał w poniedziałek i kontynuuje aprecjację również w trakcie sesji wtorkowej. Kurs BTC/USD D1

„Bitcoin odzyskuje siły, dynamika w poniedziałek wróciła w drugiej części dnia po otwarciu rynków w USA. Wysokie zamknięcie poniedziałkowej sesji podwyższa znacznie szanse na zobaczenie jeszcze w tym tygodniu BTC w okolicach ostatniego szczytu, pod 14 tys. USD” – komentuje Tomasz Rozmus w porannym programie Crypto Flash:

Bitcoin SV i Ethereum najsilniej kapitalizują zyski po rajdzie Bitcoina

W gronie altcoinów najsilniej wzrastając Bitcoin SV (BSV) oraz Ethereum (ETH), których cena w przeciągu ostatnich 24 godzin rośnie kolejno o 5,5% oraz 3,6%. W efekcie hard fork oryginalnego BTC umacnia się powyżej 200 dolarów, testując najwyższe poziomy od niemal dwóch tygodni, a Ethereum podchodzi niemal pod 320 dolarów, co również jest kilkunastodniowym szczytem.

Rynek altcoinów, wtorek 10 lipca. Źródło: Coinpaprika.com
Rynek altcoinów, wtorek 10 lipca. Źródło: Coinpaprika.com

Pozostała część rynku altcoinów – jeżeli chodzi o te z najwyższą kapitalizacją – nie podążą jednak za najnowszą aprecjacją BTC i ich wzrosty są skromne lub w ogóle nie występują.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here