Naga MarketsBitcoin: nieprawdopodobna zwyżka akcji firm kopiących kryptowalutyKurs Bitcoina w grudniu zyskał już ponad 40% zdobywając kolejne maksima wszechczasów i zmierzając do zakończenia 2020 roku na rekordowym poziomie. Jednak hossa kryptowalut to nie tylko gwałtowny wzrost cen coinów, ale także rajd kursów akcji spółek związanych z branżą.

  • Duża grupa inwestorów uważa Bitcoina za nowe złoto, które będzie doskonałym zabezpieczeniem kapitału przed inflacją
  • Jednak nie brakuje także opinii o tym, że Bitcoin jest czysto spekulacyjnym aktywem, które nie ma żadnej wartości
  • Od dołka z marca tego roku wywołanego pandemią, kurs BTC/USD wzrósł już ponad siedmiokrotnie
  • Naszą prognozę dotyczącą rynku kryptowalut w 2021 roku znajdą Państwo pod tym linkiem

Cena Bitcoina wywołała eksplozję notowań spółek kopiących krypto

Choć wzrost ceny Bitcoina może wyglądać naprawdę imponująco, szczególnie w perspektywie kończącego się miesiąca, to jeszcze lepiej prezentują się wyniki osiągane przez kursy akcji spółek powiązanych z rynkiem kryptowalut.

Te artykuły również Cię zainteresują
Akcje Marathon Patent Group Inc., spółki zajmującej się kopaniem kryptowalut, która jest jedną z pierwszych tego typu włączonych do notowań na NASDAQ, w ciągu ostatnich dwóch miesięcy podrożały aż o 403%.

Natomiast Riot Blockchain Inc., kolejna notowana na NASDAQ spółka zajmująca się kopaniem kryptowalut, która kiedyś była firmą biotechnologiczną, może pochwalić się wynikiem 427% wzrostu kurs akcji w listopadzie oraz grudniu.

Najbardziej “grzanym” aktywem w ostatnich dniach w tej kategorii jest jednak Bit Digital Inc., który tylko w poniedziałek wystrzelił w górę o 81%. Zaledwie trzy sesje w tym tygodniu przyniosły zwyżkę o ponad 161%.

Notowana na kanadyjskiej giełdzie TSX Venture Exchange, spółka Hive Blockchain Technologies Ltd, również zyskała na rajdzie spółek związanych z kryptowalutami i od końca października jej notowania wzrosły o 394%. Firma także zajmuje się obsługą koparek coinów z placówkami w Kanadzie, Szwecji i Islandii.

Galaxy Digital Holdings Ltd., czyli spółka znanego inwestora zaangażowanego w promowanie kryptowalut, Mike’a Novogratza, zyskała w ostatnich dwóch miesiącach łącznie 170%.

Bitcoin: nieprawdopodobna zwyżka akcji firm kopiących kryptowaluty
Notowania kursów akcji spółek wydobywających kryptowaluty. Galaxy Digital Holdings (linia niebieska), Riot Blockchain (linia błękitna), Marathon Patent Group (linia pomarańczowa), Hive Blockchain Technolopgies (linia fioletowa) oraz Bit Digital (linia żółta). Źródło: tradingview.com

Hossa kryptowalut rozbudziła apetyty wielu spekulantów i inwestorów, a czego spodziewać się po rynku cyfrowych aktywów w 2021 roku, napisaliśmy w naszej prognozie dostępnej w odnośnikach tuż poniżej.

Polecamy nasze prognozy na 2021 rok:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here