Naga Markets



moneta BitcoinW środowy wieczór Bitcoin wybijał dotychczasowe maksima i testował poziomy tuż pod okrągłym pułapem 5,5 tys. USD na luksemburskiej giełdzie Bitstamp. Kurs BTC docierał ostatecznie do 5467,45, w czwartkowy poranek osuwa się jednak o kilkaset dolarów do 51650 USD. Ruch nie wywołał wyraźniejszego optymizmu na szerokim rynku altcoinów, które w skali ostatniej doby tracą średnio 5%.


Kurs BTC próbuje wybijać wyżej, blokują go poziomy wyznaczone 3 kwietnia

Środowe wzrosty były kolejną w tym tygodniu próbą wybicia maksimów wyznaczonych na 5350 USD przez wzrosty z 3 kwietnia (których zdecydowana większość została zniesiona). W rzeczywistości knoty dziennych świec BTC/USD na wykresie dziennym przesuwają się w bardzo zbliżonym zakresie i dopiero albo wybicie wspomnianego przed chwilą oporu albo okrągłego poziomu 5 tysięcy USD pozwoli określić dalszy kierunek najstarszej z kryptowalut:

Te artykuły również Cię zainteresują




Bitcoin, kurs BTC
Bitcoin w środę testował najwyższe poziomy od 19 listopada. Kurs BTC, Tradingview.com

W tym samym czasie na szerokim rynku kryptowalut Ethereum osuwa się o niemal 6%, Ripple traci 5,20%, EOS 3,50%, a Litecoin 4%. Sporą część dotychczasowych zysków oddają również forki BTC – Bitcoin Cash traci około 7%, natomiast Bitcoin SV 4,65%:

Rynek kryptowalut, spadki w czołówce. Coinpaprika.com

Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

400 milionów transakcji zrealizowanych przy pomocy BTC

Zdaniem sympatyków kryptowalut, Bitcoin znalazł się na granicy kolejnego kroku w kierunku wyraźniejszej rynkowej adopcji. Wszystko za sprawą przekroczenia granicy 400 milionów zrealizowanych transakcji.

Biorąc pod uwagę fakt, że BTC powstał w 2019 roku, średnia dzienna liczba transakcji wynosi 350 tysięcy – najwięcej zrealizowano 12 grudnia 2017 roku (490 tysięcy potwierdzonych transakcji). Krach kryptowalutowy spowodował spadek aktywności transakcyjnej, jednak kwietniowe umocnienie ponownie wywindowało wskaźnik ponad 400 tysięcy.



Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here