Naga MarketsBitcoin niemal po 29 tys. dol. Kurs BTC z nowym rekordemW trakcie środowej sesji bitcoin dodaje do swojej wartości kolejne 4% (ponad 1000 dolarów) i ustanawia dzienne maksimum na wysokości poziomu 28 599 dol., tym samym testując najwyższe pułapy cenowe w swojej historii. Kurs BTC rośnie trzeci tydzień z rzędu i z całą pewnością może zaliczyć okres świąteczny do niezwykle udanych.

  • Wzrosty BTC nie ciągną za sobą jednak całego rynku kryptowalutowego. O ponad 4% rośnie ETH i BCH, a około 3% zyskuje LTC, jednak XRP nadal traci około 11%, a XLM niespełna 9%
  • Mocno w górę pnie się jednak łączna kapitalizacja rynku kryptowalutowego, która wzrasta o 6% do poziomu 760 miliardów dolarów
  • Sam bitcoin odpowiada za zdecydowaną większość tej wartości, a jego łączna wycena rynkowa wynosi obecnie 530 miliardów dolarów

Bitcoin już o 45% oddalił się od szczytów z 2017 roku

Jeszcze w pierwszej połowie tego miesiąca inwestorzy zastanawiali się czy kurs BTC będzie w stanie pokonać historyczne maksima (ATH) z końca 2017 roku i psychologiczną barierę 20 tysięcy dolarów. Zaledwie dwa tygodnie później kurs BTC jest już droższy o niemal 9 tys. dol., rosnąć od szczytów sprzed trzech lat o ponad 45%.

Te artykuły również Cię zainteresują
Bitcoin z nowym ATH. Źródło: Tradingview.com

Od marcowych koronawirusowych dołków najstarsza z kryptowalut umacnia się już o 640% i deklasuje inne popularne aktywa inwestycyjne w 2020 roku, w tym złoto, akcje oraz waluty. Bitcoin jest również coraz bliższy pokonania poziomu 30 tys. dol.: w osobnym artykule podawaliśmy 3 powody, dla których jest to prawdopodobne jeszcze przed końcem tego roku.

– Wyszukiwania internetowe dla słowa kluczowego „jak kupić Bitcoiny” osiągnęły rekordowy wynik w okresie 12 miesięcy, co sugeruje, że rynek kryptowalut przyciąga również coraz więcej graczy detalicznych – pisał we wtorek Tomasz Sarna z Comparic.pl.

Kup Bitcoin i inne cyfrowe waluty za pośrednictwem giełdy numer 1 w Polsce. Skorzystaj z szybkich wpłat i wypłat, dołączając do grona ponad 800 tys. użytkowników
SPRAWDŹ NAS

Grudzień kolejnym bardzo dobrym miesiącem dla BTC

Jeżeli do końca roku bitcoin utrzyma obecne poziomy cenowe, wtedy jego wartość na przestrzeni grudnia zwiększałaby się o 44%, czyli prawie 9 tysięcy dolarów. Jest to wynikiem lepszym od 42% (5,8 tys. dol.) z listopada oraz jednym z najsilniejszych jednomiesięcznych umocnień na przestrzeni ostatnich lat.

Dynamiczna aprecjacja BTC w stosunku do dolara oraz rosnący w ostatnich dniach kurs pary walutowej USD/PLN sprawia dodatkowo, że bitcoin wyceniany w złotówkach również bije rekordy i po pokonaniu psychologicznej granicy 100 tysięcy złotych, dodaje do swojej wartości kolejne 5 tysięcy.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułAtende [ATD], Boruta-Zachem [BRU] – Gorące spółki dnia
Następny artykułKRS zarejestrował emisję akcji serii E Gaming Factory SA
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here