Naga MarketsCointelegraph przeprowadził wywiad z Christopherem Inksem z TexasWest Capital – firmy badawczo-edukacyjnej zajmującej badaniem rynków i kursów cyfrowych walut. Jednym z tematów rozmowy była kwestia tego, czy bitcoin jest cyfrowym złotem.

 

 

 

 

Inks stwierdził, że nie jest pewien, czy możemy nazywać kryptowalutę mianem bezpiecznej przystani:

“Biorąc pod uwagę wiele podstawowych, starszych wskaźników rynkowych sugerujących nadciągającą recesję, uczestnicy rynku kryptowalut promują narrację „bitcoin jest cyfrowym złotem”. Ale prawda jest taka, że ​​nie wiemy, czy tak naprawdę jest. Rynek bitcoinów istniał tylko w czasach zwyżkowej gospodarki, więc nie wiemy, jak będzie wyglądał w czasach spowolnienia gospodarczego.”

Dodał:

“Wiemy, że zmienność bitcoina czyni go ryzykownym aktywem w środowisku pozbawionym ryzyka, co zwykle oznacza, że ​​nie powinien on interesować ludzi. Inteligentni inwestorzy zwrócą baczną uwagę na rynek bitcoina, jeśli dojdzie do recesji i odpowiednio zagrają na rynku. Silny bitcoin w recesji znacznie przyczyni się do wspierania tej narracji o cyfrowym złocie.”

 

Bitcoin w czasach recesji

Niedawno pisaliśmy o wynikach badania dot. zachowania inwestorów w czasie ewentualnej recesji. Okazuje się, że bitcoin jest bezpieczną przystanią w oczach młodszych osób na rynku. Wśród uczestników sondażu, jaki przeprowadziło eToro, 40 proc. z pokolenia millenialsów stwierdziło, że wolałoby inwestować w aktywa kryptograficzne, gdyby nastąpiła recesja, a 50 proc. reprezentantów pokolenia Z powiedziało, że wybrałoby nieruchomości. Jeśli chodzi o pokolenie X, 38 proc. stwierdziło, że zabezpieczy się surowcami.

„Uważamy, że gdyby nastąpiła recesja, zaobserwowalibyśmy kurczenie się portfeli akcji i wzrost innych klas aktywów, takich jak kryptowaluty, a także nowe modele własności częściowej. Historycznie rzecz biorąc, te możliwości inwestycyjne ograniczały się do inwestorów wysokiej wartości netto i inwestorów instytucjonalnych, ale innowacje odblokowują te możliwości codziennym inwestorom i wyniki te wskazują, że istnieje na nie popyt”

– skomentował wyniki Guy Hirsch, dyrektor zarządzający eToro U.S.

Warto jednak pamiętać, że w czasie rzeczywistego krachu na rynkach, inwestorzy nie zawsze myślą racjonalnie i nie będą trzymać się swoich pierwotnych założeń.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here