Naga MarketsBitcoinBitcoin (BTC) zniżkuje w tym miesiącu po pozytywnym teście linii trendu spadkowego. Sytuacja jest dość specyficzna, w przeszłości bowiem na pół roku przed halvingiem notowania pięły się w górę, a teraz panuje rynek niedźwiedzia. Bitcoinowy analityk Willy Woo uważa, że scenariusz z poprzednich halvingów tym razem się nie powtórzy. 

Być może nic dziwnego w tym, że analitycy ujawnili swoje obawy o cenę Bitcoina, nie tylko w perspektywie krótkoterminowej, ale nawet po zmniejszeniu o połowę nagrody za wydobycie bloku (halving) planowanej na maj 2020 r.Spodziewana większa zmienność

– Oczekuję znacznie większej zmienności. Krótkoterminowe niedźwiedzie nastawienie to wszystko, co mówię. I nie oczekuj, że cena powtórzy to, co miało miejsce podczas ostatniego halvingu – podsumował na Twitterze Willy Woo.

Woo odwoływał się do historycznych trendów notowań Bitcoina, gdzie dwa poprzednie halvingi z 2012 i 2016 r. miały miejsce po kilku miesiącach byczej akcji cenowej.

Wcześniej sentyment również faworyzował wydarzenie mające nastąpić w 2020 r. jako byczy punkt zwrotny, z wejściem rynków w jeszcze bardziej byczy okres po halvingu. Tym razem jednak, to niedźwiedzie kontrolują rynek.

Zobacz też: Donald Trump “protestuje” ws. stóp procentowych na spotkaniu z szefem Fed

“Cóż, tym razem zeszliśmy z 14 tys. USD do 7,5k USD, a to zabija słabych górników…” – wskazuje Woo. Jak wyjaśniał:
„Przyczynia się to do niedźwiedzich działań, nie ma zatem miejsca na radosny front running z powodu presji sprzedaży. Nie można rysować powtarzających się fraktali, fudamenty są inne.”


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here