Naga MarketsBitcoin kurs BTCJihan Wu, współzałożyciel oraz prezes chińskiego giganta wydobywczego, Bitmain, jest zdania, że halving sieci Bitcoin, który ma nastąpić w przyszłym roku nie przełoży się bezpośrednio na wzrost wartości najstarszej z kryptowalut. W długim terminie, kurs BTC powinien jednak stale rosnąć.


Bitcoin i cały rynek kryptowalut przesuwa się w cyklach kouniunkturalnych

Wu podczas konferencji World Digital Mining Summit, która odbywała się we Frankfurcie mówił, że Bitcoin jak i cały rynek cyfrowych aktywów przesuwa się w relatywnie stałych cyklach i tym razem kolejna faza byczych ruchów może nie rozpocząć się w okresie po halvingu, czyli zmniejszeniu o połowę nagrody za wydobycie kolejnych bloków. Jest jednak przekonany, że długoterminowa perspektywa dla rynku jest wzrostowa i entuzjaści powinni inwestować w sprzęt do wydobywania Bitcoina i jego pochodnych:

„Istnieje wiele niepewności, obecnie jest jednak dobry czas, aby inwestować w mining kryptowalutowy. Gdybym był górnikiem, nie wyłączałbym koparek, tylko nadal inwestował w nowy sprzęt. Znajdujemy się w fazie krótkoterminowej korekty, musimy patrzeć jednak długoterminowo. Jeżeli Bitcoin nie zmieni swojej wartości po halvingu, to wydajność obecnych maszyn musi zostać zwiększona, aby nadal opłacało się wydobywać kolejne monety” – stwierdzał Wu, któremu niezaprzeczalnie zależy, aby inwestorzy kupowali nowe koparki, które dostarcza między innymi jego przedsiębiorstw.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here