Naga MarketsBitcoin kurs BTCJihan Wu, współzałożyciel oraz prezes chińskiego giganta wydobywczego, Bitmain, jest zdania, że halving sieci Bitcoin, który ma nastąpić w przyszłym roku nie przełoży się bezpośrednio na wzrost wartości najstarszej z kryptowalut. W długim terminie, kurs BTC powinien jednak stale rosnąć.


Bitcoin i cały rynek kryptowalut przesuwa się w cyklach kouniunkturalnych

Wu podczas konferencji World Digital Mining Summit, która odbywała się we Frankfurcie mówił, że Bitcoin jak i cały rynek cyfrowych aktywów przesuwa się w relatywnie stałych cyklach i tym razem kolejna faza byczych ruchów może nie rozpocząć się w okresie po halvingu, czyli zmniejszeniu o połowę nagrody za wydobycie kolejnych bloków. Jest jednak przekonany, że długoterminowa perspektywa dla rynku jest wzrostowa i entuzjaści powinni inwestować w sprzęt do wydobywania Bitcoina i jego pochodnych:

„Istnieje wiele niepewności, obecnie jest jednak dobry czas, aby inwestować w mining kryptowalutowy. Gdybym był górnikiem, nie wyłączałbym koparek, tylko nadal inwestował w nowy sprzęt. Znajdujemy się w fazie krótkoterminowej korekty, musimy patrzeć jednak długoterminowo. Jeżeli Bitcoin nie zmieni swojej wartości po halvingu, to wydajność obecnych maszyn musi zostać zwiększona, aby nadal opłacało się wydobywać kolejne monety” – stwierdzał Wu, któremu niezaprzeczalnie zależy, aby inwestorzy kupowali nowe koparki, które dostarcza między innymi jego przedsiębiorstw.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here