Naga Markets
Mike Novogratz CEO firmy kryptowalutowej Galaxy Digital
Mike Novogratz

Mimo, że na przestrzeni ostatniego roku Bitcoin potaniał o ponad 77 proc., spadając o przeszło 53 500 USD z 69 000 USD aż poniżej 15 500 USD, miliarder i dyrektor generalny Galaxy Digital Mike Novogratz wciąż pozostaje byczo nastawiony wobec najstarszej z walut wirtualnych. Ostatnią wyprzedaż postrzega on zaś nie jako powód do zmartwień, lecz jako okazję inwestycyjną.

To tylko korekta? 

Choć Bitcoin spadł na przestrzeni ostatnich 12. miesięcy o przeszło 77 proc., wielu entuzjastów wciąż pozostaje byczo nastawionych do długoterminowych perspektyw tej kryptowaluty. Dostrzegają oni bowiem, że wyprzedaż ta nie jest niczym nadzwyczajnym, gdyż podobne pęknięcia baniek miały już miejsce kilkukrotnie na przestrzeni ostatnich lat.

Gdy pękła pierwsza bańka bitcoinowa, kurs BTC osunął się o niemal 94 proc., po czym wzrósł o 13 267 proc., by znów załamać się i podczas pęknięcia drugiej bańki runąć o przeszło 83 proc., po czym wzrosnąć o ponad 2383 proc. W trakcie trzeciej bańki Bitcoin osunął się z kolei o niemal 93 proc., a w trakcie czwartej o 84 proc.

Znając powyższe dane można więc odnieść wrażenie, że skala obecnej wyprzedaży nie jest niczym nadzwyczajnym, co w jakikolwiek sposób negatywnie wyróżniałaby się na tle historycznych notowań BTC.

Spadki stwarzają okazje inwestycyjne 

To też sprawia, że wiele osób wciąż pozostaje byczo nastawionych do długoterminowych perspektyw najstarszej z walut wirtualnych. Jedną z takich osób jest dyrektor generalny Galaxy Digital Mike Novogratz, który jest przekonany, że obecna “bańka” to długoterminowa okazja do kupna, ponieważ “Bitcoin nie zniknie”.

Miliarder zwraca także uwagę, że to, co stało się z giełdą FTX uwidoczniło problemy, które dotknąć mogą źle zarządzane firmy, jednak nie znaczy to, że cały rynek kryptowalut jest zły. W jego ocenie, Bitcoin i blockchain nie znikną, ponieważ istnieje 150 milionów ludzi, którzy zdecydowali się przechowywać część swojej wartości netto w kryptowalutach.

cashifyChcesz kupić bądź sprzedać Bitcoina (BTC)? Skorzystaj z oferty cashify, sieci kantorów umożliwiających wymianę ponad 460 kryptowalut.
SPRAWDŹ NAS >>
 

Uważa on jednak, że kryzys wywołany upadkiem trzeciej największej kryptowaluty na świecie sprawi, że rynek kryptowalut będzie musiał odbudować utracone zaufanie i niektóre tokeny mogą nie przetrwać tej próby. Według potentata kryptowalutowego, tylko te kryptowaluty, które mają pewną użyteczność, będą w stanie przetrwać tę kryptowalutową zimę i powrócić na ścieżkę wzrostów.

XTB

Otoczenie makroekonomiczne musi się zmienić 

Warto w tym miejscy przypomnieć, iż już w październiku zapytany został on w wywiadzie dla telewizji Bloomberg, co wyciągnie Bitcoina i Ethereum z bessy. Wskazał wówczas, że katalizatorem wzrostu dla czołowej kryptowaluty będzie zmiana środowiska makroekonomicznego, które od kilku miesięcy wywiera na niej silną presję spadkową.

Chodzi tu przede wszystkim o awersję do ryzyka oraz działania banków centralnych, w tym przede wszystkim amerykańskiej Rezerwy Federalnej, która poprzez obserwowany w ostatnich miesiącach cykl zacieśniania polityki pieniężnej polegający na podnoszeniu stopy funduszy federalnych wsparła wzrost dolara uderzając tym samym w rynki akcji i kryptowalut.

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułPaliwo po 10 zł? Ekspert rynku paliw odpowiada czy już w 2023 roku
Następny artykułPrognoza kursu euro: EUR/USD zdoła przedłużyć swój rajd powyżej poziomu 1,05?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Redaktor naczelny Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019 oraz Analityk Roku 2017, 2018 oraz 2021. To także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport, który za swoje analizy został wyróżniony statuetką Nexusa w kat. Analityk Roku 2019.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here