Naga MarketsSzklana kula z BTCNajwiększa na świecie kryptowaluta, bitcoin (BTC), nie zmieni świata, ponieważ jest tylko magazynem wartości – powiedział dyrektor generalny Galaxy Digital Michael Novogratz na szczycie Ethereal ConsenSys, który odbył się 11 maja.

Novogratz wypowiedział swoje uwagi podczas przemówienia „The Herd Is Still Coming!”.

To magazyn wartości!

Słowa Novogratza o bitcoinie mogą dziwić, bowiem dotąd uchodził on wręcz za fanatyka kryptowaluty. Okazuje się jednak, że pochodzi do niej dość racjonalnie. Uważa, że „naprawdę jest magazynem wartości”. Porównuje ją też do złota, argumentując, że oba aktywa mają pewien konstrukt społeczny.

Ponieważ bitcoin reprezentuje magazyn wartości lub działa jako „cyfrowe złoto”, „nie zmieni świata” – argumentował Novogratz. Dalej stwierdził, że zamiast tego Web 3.0 „ma potencjał, by zmienić świat”. Według niego, Web 3.0 będzie stało za rewolucją “w traktowaniu funkcji i danych sieci jako zdecentralizowanej platformy do przetwarzania informacji”. Inwestor zauważył, że takie ekosystemy publiczne jak Ethereum i „wielu konkurentów walczy o tą przestrzeń ”.

Porównując różne kryptowaluty z pierwiastkami chemicznymi w układzie okresowym, rozważał również rolę altcoinów, sugerując, że każda moneta będzie „musiała się sprawdzić”, aby zapewnić pewien przypadek użycia. Dodał, że „nikt nie buduje niczego na łańcuchu bloków litecoina”, w przeciwieństwie do blockchaina Ethereum.

Niedawno Novogratz przygotował kolejną prognozę kursu bitcoina, twierdząc, że główna kryptowaluta osiągnie poziom 20 000 USD w ciągu następnych 18 miesięcy.

W ringu

Niedawno odbyła się też debata Novogratz vs. Nouriel Roubini. Ten pierwszy powiedział, że Roubini nie docenia branży kryptograficznej i pomija jej ogromny potencjał. Ponadto dodał, że bitcoin udowodnił, że ma moc, więc sceptycy przegrywają debatę na temat kryptowaluty:

„Pod powierzchnią jest mnóstwo rzeczy. W pewnym sensie to mały cud”.

„Debata się zakończyła. Wygrał bitcoin. Obecnie ludzie na całym świecie postrzegają to jako uzasadnione miejsce do przechowywania wartości”

-twierdzi Novogratz.

Dodał też, że globalne instytucje, takie jak Fidelity i Facebook, planują wdrożenia technologii kryptowalut, co dowodzi, że ten rynek rośnie w siłę.

„Myślę, że bitcoin ma bardzo pewną przyszłość. Mam poczucie, że będzie dalej maszerować wyżej”

-twierdzi CEO Digital Galaxy.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

1 KOMENTARZ

  1. Dobrze, że taka persona jak Novogratz, racjonalnie podchodzi do tematu, dzięki temu wiemy, że nie wpadniemy w fanatyzm i samozachwyt. Zawsze trzeba być ostrożnym, czytać rynek i nie zrażać się chwilowymi spadkami. Osobiście mam nadzieje, że jednak BTC poszybuje w górę i dzięki PNT sam na tym skorzystam.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here