Naga MarketsBitcoinRóżnice między Bitcoinem, a złotem pod wieloma względami sugerują, że nie może on zastąpić żółtego metalu jako dywersyfikatora ryzyka w portfelach, informuje Joanne Goh, strateg w DBS Banku. W jego ocenie Bitcoin nie może być wyceniony fundamentalnie, podczas gdy model banku sugeruje, że cena złota może osiągnąć w tym roku 2300 USD. Tymczasem najpopularniejsza kryptowaluta nieznacznie spada w trakcie weekendu i kosztuje niecałe 32 000 USD.

  • W 2021 roku powinno pojawić się więcej bodźców monetarnych i fiskalnych
  • Sytuacja makroekonomiczna na świecie będzie wspierać wyższe ceny złota
  • Ze względu na krótką historię, korelacja Bitcoina z kluczowymi wskaźnikami makro nie została dotąd przetestowana

Bitcoin nie wyprze złota jako dywersyfikatora ryzyka – DBS Bank

Jak podkreśliła Joanne Goh, podstawowy scenariusz banku zakłada:

Te artykuły również Cię zainteresują
  • Więcej bodźców monetarnych i fiskalnych;
  • Dalszą deprecjację USD;
  • Spłaszczenie rentowności w wyniku ekspansji luzowania ilościowego (QE),

Wszystkie te czynniki będą nadal zapewniać dobre wsparcie dla złota. Ze względu na krótką historię, korelacja Bitcoina z kluczowymi wskaźnikami makro nie została dotąd przetestowana. W związku z tym śledzenie fundamentalnej wartości BTC jest trudne. Jego wartość jest określana tylko przez podaż i popyt, z czego popyt jest obecnie czysto spekulacyjny – napisano w raporcie.

Chociaż ceny złota są również determinowane przez popyt i podaż, związek z obowiązującymi zmiennymi makro został dotychczas ustalony. Zastrzeżony model banku dla wyceny złota wskazuje, że cena żółtego kruszcu może w tym roku osiągnąć rekordowy poziom 2300 USD.

Nadal preferujemy zakup złota jako zabezpieczenie przed słabszym dolarem, wysoką inflacją, ujemnymi realnymi stopami procentowymi i niepewnością w globalnej polityce. Jego cechy sprawiają, że ​​jest to doskonałe zabezpieczenie każdego portfela inwestycyjnego – podsumowano.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.
Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: biomed lublin kurs | kurs akcji pkn orlen | kurs pln | notowania s&p 500 |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here