Naga MarketsBitcoin BTCMimo, że zdaniem wielu zaplanowany na drugą połowę maja 2020 roku, kolejny halving Bitcoina przyczyni się do wzrostu wyceny najstarszej z walut wirtualnych, to póki co, rynek ten porusza się w trendzie spadkowym. W odróżnieniu do wielu entuzjastów, znany i szanowany analityk kryptowalut Willy Woo uważa jednak, że nadal istnieje ryzyko, że cena BTC osunie się do około 4000 USD.


Cena BTC może spaść do 4 tys. USD

Spoglądając na notowania Bitcoina zauważymy, że wskutek trwających od ponad trzech tygodni spadków, cena najstarszej z walut wirtualnych osunęła się o ponad 22% docierając w ten sposób w okolice pokonanej pod koniec października linii tendencji spadkowej.

W chwili obecnej obserwujemy klasyczny re-test tego poziomu a jego odrzucenie – przynajmniej z czysto technicznego punktu widzenia – mogłoby otworzyć drogę do ponownych wzrostów.

Zgoła odmienne zdanie na temat przyszłości BTC ma natomiast Willy Woo, który uważa, że spadki mogą doprowadzić do pogłębienia trwającej od drugiej połowy czerwca br. deprecjacji do około 71%. Gdyby tak się stało, cena najstarszej z walut wirtualnych mogłaby osunąć się nawet w okolice 4 tys. USD. Warto w tym miejscu przypomnieć, że cena Bitcoina była po raz ostatni na tych poziomach pod koniec marca br.

Cena Bitcoina może spaść do 4 tys. USD
Cena Bitcoina może spaść do 4 tys. USD

Nawiązując do przyszłorocznego halvingu i odwołując się do historycznych trendów notowań Bitcoina, gdzie dwa poprzednie halvingi z 2012 i 2016 r. miały miejsce po kilku miesiącach byczej akcji cenowej, analityk wskazał, że tym razem nie spodziewa się podobnej reakcji rynku.

– Oczekuję znacznie większej zmienności. Krótkoterminowe niedźwiedzie nastawienie to wszystko, co mówię. I nie oczekuj, że cena powtórzy to, co miało miejsce podczas ostatniego halvingu – podsumował na Twitterze Willy Woo.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułSzukamy, analizujemy, gramy” sentyment 20.11.2019 EUR/USD i USD/JPY
Następny artykułZłotówka traci w środę, a kurs dolara (USD) czeka na FOMC. Co z kursami euro i funta?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here