Naga Markets
Kevin O’Leary

Popularna amerykańska osobowość telewizyjna – Kevin O’Leary poddał wątpliwości zdolność Bitcoina do przebicia się ponad linię 25 tys. dol. za monetę przy aktualnych warunkach. W jego opinii branża ta potrzebuje regulacji, aby więcej inwestorów instytucjonalnych wkroczyło na rynek i przyczyniło się do ożywienia cenowego BTC. 

Bitcoin nie wzniesie się powyżej 25 tys. dol. przy obecnych warunkach 

Znany inwestor venture capital oraz osobowość telewizyjna – Kevin O’Leary twierdzi, że BTC nie odzyska prędko formy, póki nie wydarzy się jedna ważna rzecz, jaką jego zdaniem jest regulacja całego rynku kryptowalut. W opinii tego biznesmena sektor ten potrzebuje jasnych zdefiniowanych ram, aby inwestorzy instytucjonalni nie bali się wkroczyć do tej przestrzeni. Swoje poglądy przedstawił on w wywiadzie dla Stansberry Research. 

Według Kevina O’Leary to właśnie regulacje mogą popchnąć Bitcoina na ścieżkę ponownych wzrostów. Uważa on bowiem, iż spowodowałyby one większe zainteresowanie tą klasą aktywów ze strony firm i instytucji, a wzmożony popyt przełożyłby się na ruch kursu BTC w górę.

Kontynuując swoje rozważania, przedsiębiorca ten stwierdził, że cena największej z kryptowalut nie wzbije się ponad 25 tys. dol., ponieważ nie ma ona wystarczającej liczby kupujących. W jego opinii z tego powodu BTC będzie dalej handlował bowiem. 

Obecnie za jednego Bitcoina trzeba zapłacić mniej niż 20 tys. dol. Wartość tej kryptowaluty spadła o ponad 6% w ciągu ostatnich 7 dni. Aktualna cena BTC to około 19,8 tys. dol. Przy takim poziomie od ATH dzieli go około 71%.

Handluj kryptowalutami w formie CFD razem z Capital.com. Uzyskaj dostęp do tysięcy rynków na całym świecie

ZACZNIJ INWESTOWANIE

XTB

Kryptowaluty nie są dobrą klasą aktywów bez regulacji

Zdaniem Kevina O’Leary wirtualne waluty zyskują większe zainteresowanie ze strony inwestorów instytucjonalnych w ciągu najbliższych 2-3 lat wraz z uformowaniem przez regulatorów odpowiednich przepisów. 

,,Kryptowaluty nie są jeszcze prawdziwą klasą aktywów, ponieważ nie zostały uregulowane’’ – wyjaśnił. 

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułBOŚ: W tym tygodniu w centrum uwagi odczyt inflacji CPI i PKB w Polsce
Następny artykułKurs AUD/USD odporny na rajd USD, UBS prognozuje 0,76 dol. za 12 miesięcy
Pasjonatka nowych technologii i ich zastosowań. Nieustannie obserwuje rynek, by dostarczać swoim odbiorcom codzienną dawkę najnowszych informacji ze świata blockchaina oraz kryptowalut, zahaczając o rynek surowców. Jej zainteresowania koncentrują się zarówno na inwestycjach, jak i aspektach społecznych związanych z wirtualnymi aktywami. Z fascynacją przygląda się potencjalnej roli, jaką mogą odegrać tokeny w marketingu oraz budowie marki osobistej. W centrum jej uwagi znajduje się także kolekcjonerstwo przenoszone na płaszczyznę cyfrową. Nowinki o tokenach NFT to dla niej chleb powszedni. Zdobytą wiedzą oraz praktycznym doświadczeniem dzieli się z czytelnikami w prosty i przystępny sposób. W wolnych chwilach interesuje się także komunikacją niewerbalną oraz jej wpływem na kreowanie wizerunku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here