Naga MarketsBitcoin nie wykorzystał przemówienia Powella z Jackson Hole i spadku kursu dolaraPatrząc na wykres bitcoina (BTC) i jego zmienność w trakcie wystąpienia Jerome Powella w Jackson Hole można zauważyć, że nie doszło do dużych ruchów. Notowania BTC/USD nie powróciły ani w okolice 50 tys. USD, ani nie rozpoczęły głębszego cofnięcia, zauważają w poniedziałkowej notce analitycznej ekonomiści domu maklerskiego X-Trade Brokers (XTB).

Bitcoin usłyszał pozytywną informację, jednak nie wzrósł

Teoretycznie brak ogłoszenia taperingu (zacieśniania polityki pieniężnej) oraz duża rozwaga w przyszłych działaniach Rezerwy Federalnej (Fed) to pozytywna informacja dla bitcoina, twierdzą analitycy XTB.– Miliardy dolarów płynące na rynek od Fed miesięcznie to oznaka, że konwencjonalne środki „tracą” na wartości. Wobec tego zyskało złoto, które może być traktowane jako inwestycja alternatywna do BTC – komentują ekonomiści domu maklerskiego.

Teoretycznie wybicie złota powinno być negatywne dla BTC, ale bardzo ważnym czynnikiem będzie też dalsze zachowanie kursu dolara amerykańskiego.

BTC/USD vs GOLD/USD na wykresie H4. Źródło: xStation

– Jak widać bitcoin jest relatywnie spokojny w porównaniu do ostatniej zmienności na złocie (odwrócona oś). Wobec tego, ostatnie wzrosty złota niekoniecznie mogą pociągnąć Bitcoina za sobą. Z drugiej strony zejście poniżej 100 SMA byłoby dosyć ważnym niedźwiedzim sygnałem – komentują analitycy XTB.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: ciech kurs akcji | kurs złotego | gpw orange | cyfrowy polsat kurs akcji | ropa wti forum | eurocash akcje opinie | notowania euro |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:
Poprzedni artykułPolyslash: Mech Mechanic Simulator ukaże się na konsolach Xbox już 2 września br.
Następny artykułGPW zdecydowała o wprowadzeniu akcji Woodpecker.co na NewConnect
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here