Naga MarketsBitcoin nie utrzymał szczytów. Kryptowaluty w środowej korekciePo dwóch dniach testów poziomów tuż pod pułapem 58 tys. dol., bitcoin (BTC) korygował ostatecznie we wtorek tracąc 2,6% i kontynuuje deprecjację również w środę spadając do poziomu 55,4 tys. dol. Razem z BTC osuwają się również pozostałe największe kryptowaluty, tracąc w przeciągu ostatniej doby od 1 do 4 procent.

  • Ethereum (ETH) kosztuje 3460,84 dol. i spada o 1,4%, cardano (ADA) traci 1,49% do 2,10 dol., a XRP 1,45% do 1,0901 dol.
  • Dogecoin (DOGE) zmniejsza swoją wartość o 1,57% i kosztuje 22 centy, a shina inu (SHIB) koryguje o 6,5% do poziomu 0,00002872 dol.
  • Wyjątkiem w gronie największych kryptowalutowych aktywów są m.in. binance coin (BNB), solana (SOL) i polkadot (DOT). Ten pierwszy rośnie o 7,6%, dwa pozostałe o około 1,5%
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Bitcoin wraca poniżej poziomu szczytów z 6 października. Co dalej z BTC/USD?

W trakcie wtorkowej sesji niedźwiedzie chwilowo spychały cenę do poziomu niespełna 54 tys. dol., ostatecznie jednak sesja zamykała się o 2 tys. dol. wyżej, powyżej lokalnego wsparcia wyznaczanego przez lokalne szczyty z 6 października.W środę wyprzedaż jest jednak kontynuowana i tracący około 1% bitcoin spada poniżej wspomnianego wsparcia. Jeżeli to nie zostanie wybronione, to dalsze wzrosty mogą na chwilę się zatrzymać: kolejne lokalne wsparcia to między innymi szczyty z początku września na 52,8 tys. dol., a następnie psychologiczna strefa 50 tys. dol.

Bitcoin nie utrzymał szczytów. Kryptowaluty w środowej korekcie
Bitcoin na wykresie dziennym. Kurs BTC/USD

BTC/USD od początku miesiąca nadal zachowuje się jednak bardzo dobrze i zyskuje w przeciągu prawie 2 tygodni, ponad 26,7%, pozostawiając w tym okresie większość altcoinów w tyle. Jak na razie dla bitcoina jest to miesiąc z najwyższą stopą zwrotu od marca 2021 roku, kiedy zyskiwał 30%.

Dane dotyczące sezonowości sugerują, że październik i cały czwarty kwartał to jednej z najlepszych okresów dla bitcoina w całym roku. Na ich podstawie giełda kryptowalutowa Kraken prognozuje, że do końca grudnia BTC może przetestować zakres od 70 do nawet 100 tys. dol.

Kup Bitcoin i inne cyfrowe waluty za pośrednictwem giełdy numer 1 w Polsce. Skorzystaj z szybkich wpłat i wypłat, dołączając do grona ponad 800 tys. użytkowników
SPRAWDŹ NAS

Ethereum i inne altcoiny w tyle za bitcoinem

Cena Ethereum (ETH) pozostaje w tyle za akcją cenową bitcoina w październiku o kilkanaście procent, a schemat ten dotyczy również większości topowych altcoinów. Chociaż trend ten widoczny jest jedynie w krótkim terminie, gdyż druga pod względem kapitalizacji kryptowaluta pokonuje BTC o 274% od początku roku, to dla niektórych inwestorów – szczególnie tych inwestujących w perspektywie kilku sesji lub nawet jednego dnia – może to być niepokojąca informacja.

Bitcoin nie utrzymał szczytów. Kryptowaluty w środowej korekcie
Wartość botcoina oraz wartość etheru

Dane z rynku kontraktów terminowych sugerują jednak, że zarówno profesjonalni, jak i detaliczni traderzy nie są jak na razie mocniej zaniepokojeni stagnacją cen. Jednocześnie analitycy twierdzą, że czekają z dużymi nadziejami na zatwierdzenie przez amerykańską komisję SEC pierwszego ETF-u opartego na bitcoinie. Ten miałby pozytywnie wpłynąć nie tylko na ceny samego BTC, ale również ETH.

Patrząc na bieżącą sytuację na rynku altcoinów, w gronie 10 największych tokenów zyskują tylko nieliczne pozycje i są to binance coin (BNB), solana (SOL) oraz polkadot (DOT). W drugiej dziesiątce na wyróżnienie zasługują natomiast uniswap (UNI) oraz avalanche (AXAX), na pozostałych rynkach dominuje natomiast kolor czerwony.

invest

Ethereum (ETH) kosztuje 3460,84 dol. i spada o 1,4%, cardano (ADA) traci 1,49% do 2,10 dol., a XRP 1,45% do 1,0901 dol. Dogecoin (DOGE) zmniejsza swoją wartość o 1,57% i kosztuje 22 centy, a shina inu (SHIB) koryguje o 6,5% do poziomu 0,00002872 dol.

Autor poleca również: 

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: giełda cd projekt | kurs akcji orlen | dolar amerykański | codzienne komentarze giełdowe | lpp giełda | akcje pzu | kghm kurs akcji |


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here