Naga MarketsBitcoin nie utrzymał 40 tys. dol. Kurs kryptowaluty BTC wrócił w okolice 37 tys.Bitcoin (BTC) spadł w okolice 37 tys. dol. po chwilowym wybiciu psychologicznego oporu 40 tys. dol. w poniedziałek po tym, jak Amazon.com Inc. zaprzeczył, że zamierza w tym roku zacząć akceptować najstarszą kryptowalutę jako sposób płatności za swoje produkty oraz usługi. Jednocześnie Tesla w swoim raporcie kwartalnym podała, że odnotowała 23 miliony dol. straty na inwestycji bitcoinowej poczynionej w pierwszym kwartale.

  • BTC w poniedziałek wybijał poziom 40 tys. dol. korzystając z informacji, że Amazon zamierza zaakceptować płatności kryptowalutowe
  • Dynamiczne wzrosty rynku bitcoina wywołane tymi doniesieniami spowodowały likwidację ponad 800 mln dol. w krótkich pozycjach w przeciągu 12 godzin
  • Amazon zaprzeczył jednak pogłoskom, a cena BTC oraz altcoinów automatycznie zawróciła
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Bitcoin mocno zyskuje, a następnie traci na pogłosce dotyczącej Amazona

Cena bitcoina wystrzeliła w weekend i w poniedziałek po informacjach, że zamieszczone w sieci ogłoszenie o pracę autorstwa spółki Amazon poszukującej kierownika do rozwoju „cyfrowej waluty i strategii blockchain” oznacza zbliżającą się akceptację cyfrowego aktywa jako środka płatności przez giganta e-commerce. Tak wynikało m.in. z informacji przekazanej przez portal City A.M. powołujący się na anonimowego informatora.Podczas poniedziałkowego, nocnego handlu, informacja wywołała skok BTC o kilkanaście procent, a następnie w przeciągu dnia pozwoliła wybić psychologiczny pułap 40 tys. dol. Amazon zaprzeczył jednak doniesieniom i poinformował, że nie ma zamiaru akceptować bitcoina, co z kolei wywołało ruch w przeciwnym kierunku.

Ostatecznie BTC/USD kończył poniedziałkową sesję z zyskiem 5,3% zamykając dzień na poziomie 37,2 tys. dol. Była to szósta sesja wzrostowa z rzędu, a najstarsza kryptowaluta wróciła do poziomów obserwowanych ostatni raz w połowie czerwca.

Bitcoin na wykresie dziennym. Źródło: Tradingview.com

We wtorek bitcoin utrzymuje poziom 37 tys. dol. jako lokalne wsparcie, nadal porusza się jednak w kilkumiesięcznej konsolidacji i jest blokowany przez 200-okresową średnią ruchomą oraz psychologiczny opór 40 tys. dol.

Inwestorzy spieszący się, aby pokryć niedźwiedzie zakłady napędzali wcześniejszy rajd, który doprowadził monetę w pewnym momencie do wzrostu o ponad 17% w poniedziałek do 40 545 dol., najwyższego poziomu od 15 czerwca. W poniedziałek zlikwidowano ponad miliardów dolarów krótkich pozycji na kryptowalutach, najwięcej od 19 maja, według danych Bybt.com.

Kup Bitcoin i inne cyfrowe waluty za pośrednictwem giełdy numer 1 w Polsce. Skorzystaj z szybkich wpłat i wypłat, dołączając do grona ponad 800 tys. użytkowników
SPRAWDŹ NAS

Kryptowaluty wymazują część poniedziałkowego zysku

O ile informacja na temat Amazona okazała się jedynie plotką i kryptowaluty oddawały część wygenerowanych na jej podstawie zysków, to poniedziałkowa sesja i tak pozwoliła na podbicie ich wartości.

Łączna kapitalizacja ekosystemu cyfrowych aktywów wróciła nad poziom 1,5 bln dol., a główne altcoiny korygują w przeciągu ostatniej doby znacznie skromniej niż rosły na początku tygodnia.

invest

Drugi pod względem kapitalizacji ether (ETH) oddaje 7,4% i kosztuje 2,2 tys. dol. Binance coin (BNB) spada o 5,7% do 306 dol., xrp (XRP) traci 7,11% i kosztuje 62 centy, a mocniej osuwa się dogecoin (DOGE), który spada o ponad 12% i kosztuje 20 centów.

Około siedmioprocentową korektę notuje bitcoin cash (BCH) oraz litecoin (LTC), które kosztują obecnie niespełna 477 oraz 130 dol., zgodnie z danymi Coinpaprika.

Autor poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here