Naga MarketsWarren BuffettInwestor, miliarder i wiceprezes Berkshire Hathaway, Charlie Munger, po raz kolejny podważył wartość bitcoina. Na spotkaniu „2021 Daily Journal” z udziałowcami zorganizowanym przez Yahoo Finance w środę, Munger ponownie wyraził negatywne opinie na temat największej kryptowaluty pod względem jej aktualnej kapitalizacji rynkowej. W czwartek BTC wzrasta drugi dzień z rzędu ponownie przebijając poziom 50 000 USD.

  • BTC to rodzaj wirtualnego substytutu złota
  • Inwestorzy wciąż nie wiedza, czy BTC kiedykolwiek będzie efektywnie funkcjonować jako środek wymiany
  • Bitcoin jako środek przechowywania wartości jest znacznie pewniejszym aktywem

Bitcoin jest zbyt niestabilny, by stać się środkiem wymiany – wiceprezes Berkshire Hathaway

Nie sądzę, żeby bitcoin stał się medium giełdowym dla świata. Jest zbyt niestabilny, by służyć jako środek wymiany – stwierdził Munger odpowiadając na pytania akcjonariuszy dotyczące bitcoina.

Te artykuły również Cię zainteresują
Podczas corocznego spotkania Daily Journal w 2018 roku, Munger opisał kryptowaluty jako „całkowicie głupie” i nazwał profesjonalnych handlowców kryptowalutami „obrzydliwymi”.

Na corocznym spotkaniu Berkshire Hathaway w 2018 roku Munger porównał rynek kryptowalut do „handlowania bzdurami”. Podczas tego samego wydarzenia Buffett wygłosi swoją niesławną przemowę mówiąc, że bitcoin to prawdopodobnie trutka na szczury do kwadratu.

Prace rozwojowe nad rozwiązaniami skalującymi, takimi jak Lightning Network i łańcuchy boczne, są nadal w toku, a inwestorzy wciąż nie wiedza, czy BTC kiedykolwiek będzie efektywnie funkcjonować jako środek wymiany.

Jednak bitcoin jako środek przechowywania wartości wydaje się znacznie pewniejszym aktywem pomimo fali krytyki, od osobistości takich jak Nouriel Roubini czy Goldbug Peter Schiff. Munger wspomniał również o popularnym porównaniu BTC do złota, dodając:

To naprawdę rodzaj wirtualnego substytutu złota, a ponieważ nigdy nie kupiłem złota, nie kupię żadnego bitcoina i polecam innym osobom przestrzeganie moich praktyk.

Prawa ręka Buffetta podsumowując przestrzegła również uczestników Daily Journal, by nie naśladowali firm takich jak Tesla, dodając bitcoina do swojego bilansu.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Kurs bitcoina (BTC) ponownie powyżej 50 000 USD

Notowania BTC/USD odnotowały sporą korektę spadkową w poniedziałek i wtorek docierając w okolice 45 000 USD. Jednak od środy kurs ponownie wzrasta i w czwartek znalazł się powyżej 50 000 USD. Dalszy wzrost cen powinien doprowadzić do testu tegorocznego maksimum 58 354 USD. Z drugiej strony główny poziom wsparcia znajduje się w okolicach 42 000 USD (szczyt ze stycznia 2021 roku).

Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: funt notowania | usd/pln prognoza | prognozy bitcoin | bitcoin kurs 2019 |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

1 KOMENTARZ

  1. “Szacuje się, że jedna transakcja z udziałem bitcoina generuje tyle samo CO2, co ponad 700 000 transakcji za pomocą kart Visa”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here