Naga MarketsZnany ekonomista Mohamed El-Erian będący głównym doradcą ekonomicznym Allianz ujawnił, że kupił BTC w trakcie “krypto walutowej zimy” w 2018 roku, kiedy to notowania najstarszej z walut wirtualnych spadły z niemal 20 tysięcy dolarów aż w okolice 3 tysięcy dolarów. Niestety, źle ocenił on potencjał bitcoina i z powodu “błędów behawioralnych” zbyt wcześnie sprzedał posiadane przez siebie aktywa.

Sprzedał BTC zbyt wcześnie 

El-Erian przyznał, że w 2018 roku kupił BTC, ale z powodu “błędów behawioralnych” źle ocenił potencjał jego wzrostu i sprzedał pod koniec 2020 roku, kiedy kurs najstarszej z walut wirtualnych powrócił w okolice szczytu z grudnia 2017 r. w rejonie 19 tysięcy dolarów.– Czułem się zmuszony do kupienia go – naprawdę tak było – powiedział El-Erian w rozmowie z Danem Murphym z CNBC w poniedziałek.

Ekonomista powiedział także, że chętnie ponownie kupi BTC. Będzie on jednak czuł się komfortowo kupując ponownie dopiero wtedy, gdy niektórzy spekulanci na rynku zostaną “wytrząśnięci”.

Podobnie jak ewangeliści bitcoina, El-Erian wierzy, że kryptowaluta jest “bardzo destrukcyjną siłą”. Nie sądzi jednak, że kiedykolwiek stanie się ona “globalną walutą” rywalizującą z dolarem amerykańskim.

– Myślę, że zawsze będzie istnieć w ekosystemie, ale nie będzie to globalna waluta. To nie zastąpi dolara – powiedział.

Zapytany zaś o projekcję dot. przyszłej wyceny BTC wskazał, iż nie do końca rozumie dlaczego 60 000 USD, w przeciwieństwie do 68 000 USD, jest właściwym poziomem.

El-Erian dzieli inwestorów bitcoinowych na trzy kategorie: “fundamentaliści”, którzy są w tym na dłuższą metę, profesjonalni inwestorzy, którzy chcą zdywersyfikować swoje portfele i “spekulanci” handlujący w ciągu dnia.

Zachód musi mieć się na baczności 

W miarę jak coraz więcej inwestorów głównego nurtu wskakuje na rynek wirtualnych aktów, El-Erian uważa, że branża kryptowalutowa powinna zacząć angażować się w kontakty z organami regulacyjnymi raczej wcześniej niż później, aby uniknąć regulacyjnego bólu głowy, przed którym stanęli giganci internetowi, tacy jak Amazon, Google i Facebook.

– Kiedy rozmawiam z ludźmi z branży kryptowalutowej, mówię, że macie obowiązek nie powtarzać błędu Big Tech – powiedział El-Erian dodając, iż wielkim błędem Big Tech było to, że nie zdawali sobie sprawy, że stają się systemowo ważni, więc nie angażowali się w prewencyjne dyskusje regulacyjne.

W jego ocenie, rynek kryptowalut musi poważnie wziąć pod uwagę, że istnieją obawy dotyczące nielegalnych płatności, oszustw i stabilności platform ich wymiany.

El-Erian ostrzegł także, że Chiny mogą szukać sposobu na wyprzedzenie Stanów Zjednoczonych i innych krajów Zachodu w kwestii walut cyfrowych i technologii blockchain.

Przypomniał on bowiem, że podczas gdy druga co do wielkości gospodarka świata w dużej mierze zakazała działań związanych z kryptowalutami, ma ambitne plany emisji własnej waluty cyfrowej banku centralnego i zastosowania technologii blockchain, która leży u podstaw wielu kryptowalut w innych dziedzinach, takich jak własność intelektualna.

– Jeśli Zachód nie będzie ostrożny, Chiny zdefiniują standardy dla świata – powiedział El-Erian.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: forex brokerzy | cd projekt kurs akcji | kghm akcje prognozy | kurs walut w czasie rzeczywistym | dolary kurs | benefit akcje kupno | średni kurs funta | amrest akcje kupno |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:
Poprzedni artykułKryptowaluty w USA objęte obowiązkiem podatkowym. Joe Biden podpisał ustawę infrastrukturalną
Następny artykułKarta Praw Binance. Giełda kryptowalutowa publikuje 10 zasad postępowania
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here