Naga MarketsTechnologia blockchain zostanie najprawdopodobniej jednym z ważnych elementów transferu gospodarek w kierunku pieniądza cyfrowego, jednak obecne rozwiązania takie jak Bitcoin i kryptowaluty nie spełniają najgłębszych zasad, które pozwoliłyby uznać je za prawdziwy pieniądz, twierdzi Bolesław Wójtowicz, redaktor portalu Bogaty.men. Jak przyznaje w rozmowie z Adamem Rakiem z Comparic24.tv, największym problemem BTC w tym momencie jest akceptowalność i rozpoznawalność, które nadal pozostają daleko w tyle w stosunku do tradycyjnych form płatności.


Kryptowaluty i Bitcoin posiadają zbyt dużą zmienność, aby stać się głównym środkiem płatniczym

Jedną z głównych barier blokujących rozwój powszechności Bitcoina oraz innych cyfrowych aktywów jest zbyt duża fluktuacja cen. Kurs BTC od początku roku rośnie już o 30%, gdzie w tym samym czasie euro (również do dolara amerykańskiego) wykazuje fluktuacje na poziomie zaledwie dwóch procent. Jeżeli kryptowaluty chcą zostać zaakceptowane przez społeczeństwo i budować powszechną świadomość musiałyby rozwijać się w kierunku stablecoinów, oferując zdecydowanie pewniejszy kurs wymiany.

– Na ten moment Bitcoin i kryptowaluty to narzędzie zbyt pływające kursowo, co widzimy szczególnie w przypadku halvingów poszczególnych sieci (…) Odpowiedź na pytanie czy Bitcoin spełnia wszystkie zasady prawdziwego pieniądza jest więc dwuznaczna. Z jednej strony posiada większość niezbędnych cech, z drugiej nadal nie spełnia kilku głębszych warunków – wyjaśnia Wójtowicz.

Comparic24.TV to telewizja internetowa prowadzona przez redaktorów portalu Comparic.pl Z warszawskiego studia nadajemy codziennie, przygotowując inwestorów detalicznych do kolejnej sesji już od 08:00. Dołącz do naszej społeczności już teraz i śledź transmisje na żywo między innymi na Facebooku! Subskrybuj również kanał YouTube, aby zapoznać się z najciekawszymi materiałami!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here