Naga MarketsBitcoin nie spadnie poniżej 3,7 tys. USD - Tone Vays prognozuje kurs BTC
Tone Vays, analityk BTC

Kurs bitcoina (BTC) prawdopodobnie nie spadnie już niżej, niż miało to miejsce 13 marca. Oznaczałoby to, że nie zobaczymy już kryptowaluty w cenie 3 700 USD. Taki scenariusz kreśli trader Tone Vays.

W najnowszym odcinku swojej serii Trading Bitcoin, którą można oglądać na YouTube, 29 marca Vays powtórzył swoje poprzednie stwierdzenie, że para BTC/USD teoretycznie powinna spaść aż do 2 800 USD. Tyle że sam przestał wierzyć w realność tej wizji.

Kurs bitcoina po 2,8 tys. USD: „Nie sądzę, by było to prawdopodobne”

Ekspert powiedział wcześniej, że tak drastyczna przecena może jeszcze mieć miejsce przed halvingiem, który ma mieć miejsce w maju. Uważał, że i tak nie powinno to zagrozić długoterminowej perspektywie cenowej bitcoina. Gorzej jeśli taki spadek miałby miejsce po podziale nagrody w sieci.

Teraz Vays uważa, że raczej nie powinniśmy jednak już liczyć na taki wielki spadek.

„Nie sądzę, że jest to nadal prawdopodobne” – podsumował. „Ponieważ myślę, że ten incydent – wydarzenie na początku tego miesiąca – było na tyle blisko 2800 USD, że nie spodziewam się już 2800 USD [na wykresie]”, dodał.

Kontynuując swoje wywody, Vays zasugerował, że w rzeczywistości podczas spadków 13 marca zaliczylibyśmy poziom 2 800 USD, ale tryskającą krew zahamował niczym wielki plaster BitMEX, który nagle przestał działać.

„Gdyby BitMEX nie padł, prawdopodobnie mielibyśmy 2800 USD, a może nawet mniej” – powiedział. „Jest bardzo możliwe, że gdyby BitMEX się nie zawiesił, sprzedaż po prostu przyspieszyłaby, ale teraz zakładam, że [czas na taką okazję do kupna] minął.”

Przypomnijmy, że w marcu, gdy trwała wspomniana wyprzedaż kryptowalut, sama platforma BitMEX zaprzeczyła, że odegrała jakąkolwiek rolę w wywołaniu fali spadków która faktycznie zakończyła się jednak dopiero po przejściu giełdy w tryb offline. Może faktycznie był to jednak zbieg okoliczności…

Bitcoin z odbiciem

Od 13 marca kurs bitcoina odbił i dziś jest już na poziomie 6440 USD. Może wkrótce przebije 6500 USD. Z kolei za 1 ETH trzeba zapłacić 132 USD. Obie kryptowaluty zyskały w skali 24 h kolejno: ponad 5,5 i 2,9 proc.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here