Naga Markets

Tone Vays twierdzi, że shortowanie BTC jest dziś niebezpiecznym posunięciem. Chodzi mu o to, że kryptowaluta ma mocne fundamenty do wystrzału, a spadek niespodziewanie może szybko się skończyć i zacznie się nagłe odbicie.

  • Vays mówi, że sam marzy o zakupie BTC za 11 000 USD.
  • Uważa, że cena kryptowaluty może wkrótce nagle wystrzelić.

Tone Vays: bitcoin może nagle wystrzelić

Bitcoin (BTC) jest “zwyżkowy” w trzech kluczowych obszarach, a „idealne” wejście na rynek nie jest teraz niższe niż 11 000 USD, twierdzi popularny trader Tone Vays.W najnowszej edycji swojej serii Trading Bitcoin na YouTube przedstawił optymistyczne prognozy dot. ceny kryptowaluty, która, jak twierdzi, nie ma teraz prawie żadnych cech, które zwiastowałyby spadek.

Analizując wykresy tygodniowe i dzienne, Vays zauważył, że nie ma powodu, aby spodziewać się znacznego spadku poza „korektę od jednej do czterech świec”. Dodał, że para BTC/USD konsoliduje. Nawet jeśli zakończy się to korektą w dół, idealnym miejscem na zakupy jest cena 11 000 USD. Niżej BTC ma już nie spaść.

Bitcoina pompują korporacje

Vays uważa, że cenę BTC mogą podnieść nowe zakupy korporacyjne. Nie jest w tym zdaniu odosobniony. Wielu analityków i handlowców wskazuje na ten sam czynnik i dodają oni, że nadchodzi przełom w kwestii kursu.

Do powyższego dochodzi gwałtowny wzrost zainteresowania kontraktami terminowymi opartymi na bitcoinie, co dodatkowo jeszcze wzmacnia zainteresowanie kryptowalutami ze strony instytucji.

Długookresowe wskaźniki uzupełniają ten obraz, z zachowaniem harmonogramu tzw. przepływu zapasów do przepływów, czyli słynnego modelu analizy ceny BTC, który zrównuje niejako kryptowalutę ze złotem i sugeruje, że kurs będzie w nadchodzących miesiącach mocno rósł. Do tego dochodzą dane dot. sieci, m.in. wskaźnik hash, który utrzymuje się blisko rekordowych poziomów. Zgodnie z obecnymi szacunkami trudność sieci pobije nowy rekord przy kolejnej korekcie za dwa dni.

Dziś za 1 BTC płaci się ok. 11 327 USD, co oznacza ok. 1-proc. korektę w skali doby. Przez ostatni tydzień BTC wzrosło jednak o ponad 7 proc.

XTB

Autor poleca też:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here