Naga MarketsBitcoin nie spadnie już poniżej 25 000 USD?Bitcoin może już nie spaść poniżej 25 000 USD. Powód? Działania instytucji na tym rynku. Przynajmniej takiego zdania jest Ki-Young Ju CEO CryptoQuant.

  • Bitcoin nie spadnie już poniżej 25 000 USD – mówi Ki-Young Ju CEO CryptoQuant.
  • Podkreśla, że za ostatnimi wzrostami stoją zakupy po stronie dużych inwestorów.

Bitcoin utrzyma się powyżej 25 000 USD

Analityk, który pełni funkcję dyrektora generalnego CryptoQuant, twierdzi, że inwestorzy będą od teraz traktować poziom 25 000 USD jako wsparcie. Do tego wpływ na to mogą mieć duzi gracze.

Te artykuły również Cię zainteresują
– 16 procent zrealizowanej kapitalizacji rynkowej BTC należy teraz do inwestorów instytucjonalnych – stwierdził Ju po przeanalizowaniu całkowitej liczby bitcoinów posiadanych przez dużych graczy. Zauważył też, że wieloryby w sieci bitcoina “osiągają stan wyczerpania po stronie sprzedaży”.

Mniej [środków w BTC] wielorybów trafia na giełdy – wyjaśnił analityk. – Myślę, że ta hossa będzie kontynuowana, ponieważ inwestorzy instytucjonalni będą nadal kupować.

Co dalej z kursem BTC?

Według Adama Backa, współzałożyciela i dyrektora generalnego Blockstream, drobni inwestorzy także zaczynają kupować BTC, bowiem widzą, co robią duże firmy. Do tego rośnie liczba instytucji, które niejako zobowiązują się do zakupu bitcoinów w pierwszym kwartale 2021 roku. Greenpro Capital, firma wywiadu gospodarczego z siedzibą w Hongkongu, ogłosiła w poniedziałek, że pozyska 100 mln USD i za taką kwotę kupi BTC.

Poinstruowałem naszych bankierów inwestycyjnych, aby w I kwartale 2021 r. zaciągnęli zadłużenie w wysokości do 100 mln USD, aby zainwestować w BTC – potwierdził dyrektor generalny firmy, dodając, że Greenpro „zainwestuje również własne środki pieniężne w BTC”.

Dziś za 1 BTC płaci się już ok. 28 000 USD, czyli blisko 20 proc. więcej niż 7 dni temu. W marcu kryptowaluta – w czasie krachu spowodowanego lockdownami na całym świecie – kosztowała nieco ponad 3 000 USD. Niedawno przebiła też ATH z 2017 r., które znajdowało się na pułapie 20 000 USD. Najpewniej w 2021 r. hossa będzie kontynuowana.

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here